Alaçatı Muhallebicisi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.08.2015

Alaçatı Çarşısında gezmeye devam ediyoruz. Görülecek çok yer var evet ama tadına da bakılacak çok lezzet var. Çarşının hemen başında ,Kumrucu Şevkinin yanında mekanımız. Çok tatlı insanların çalıştığı, oturduğunuzda huzur bulduğunuz ve çok iyi hizmet aldığınız bir yer. Bize çok sevimli geldi çok sevdik.

Aslında ilk gezerken hemen daha içeri girmeden dışarıda Meşhur Saray Lokması'nın piştiğini gördük. Belki de dışarıda yediğim en iyi Lokma tatlısı bu. Öyle taze öyle çıtır ki hatta öyle hafif ki, aslında çok tok olmamıza rağmen o tatlılar bir çırpıda yendi. Zaten gözünüzün önünde pişiyor. Yeni pişmişlerden alıp yiyorsunuz sıcak sıcak. Alaçatı'da mutlaka Lokma yemelisiniz ve onu da bence burada yemelisiniz.


Alaçatı'da bir meyhaneye girmeyecekseniz, çay kahve içeyim diyorsanız , bulabileceğiniz en iyi yerlerden. Biz de artık gez gez yorulduğumuz için kendimizi atıverdik içeri. Gece saat 2 olmasına rağmen taze çay bulabileceğiniz bir mekan burası. Limonata da taze. İçi yananlara tavsiye edilir.

Türk kahvesi bu kadar yorgunluğu almaz mı bence alır. Yanında damla sakızlı su ile servis edilen kahvemizde başarılı.

Fiyatlar burada Alaçatı'ya göre. Limonata , Türk kahvesi , Çay ve Colaya toplam 25 tl hesap ödedik. Lokma tatlısının porsiyonu 8 tl ama baya var içinde. Ben beğendim size afiyet olsun :)Yemek sonrası gittiğimiz için tatlı yedik. Aslında dondurmayı kaçırmak istemezdim fakat hava biraz serindi kendime güvenemedim.Buraya kadar gelip dondurma yiyemediğime üzüldüm ama Sakızlı Muhallebisini kaçırmadım. Mükemmel bir lezzet. Tabi muhallebi seviyorsanız. Kendi kulvarında çok başarılı, en önemlisi çok taze. Bayıldım.

E bir de Kazandibi deneyelim dedim. Tabi ki bu da sakızlı. Ben sakızlı birçok şeyi baya seviyorum, dondurma , muhallebi , Türk kahvesi vs gibi. Ama Kazandibine çok yakıştırmadım, daha doğrusu sakız tadını çok alamadım. Kazandibi gayet başarılı ve lezzetli, sadece sakız tadı biraz sönük kalmış.Bir de üstüne 1 top dondurma koydurun ki daha da nefis oluyor.
Dondurmasına şuan çok değinmicem. Çünkü onun için ayrı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Öyle 2 cümle ile geçiştirilecek cinsten değil tadı.


Fiyatlara gelirsek malesef bu sefer pek hatırlayamıyorum, not da almamışım. Ama öyle pahalı bir yer değil. Yani sütlü tatlılar 6-7 tlden başlıyor diye hatırlıyorum ve dondurmanın 1 topu 2 tl. Biz memnun kaldık. Tavsiye edilir. Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart