Aslan Şirin Döner

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.08.2017

Bodrum'da sebzeli döner çok meşhur. Herkeste bir sebzeli dönerdir, çok iyidir, mutlaka yemelisin lafı dönüp duruyor. Yemek farz oldu gibi bir şey. Mekan olarak çok fazla araştırma yapmadım açıkçası gördüğüm sebzeli döner yapan mekanlardan birine girdim. Baktım burası baya kalabalık vardır bir hikmet diye düşünmedim değil.
Tam köşede kalan bu mekan yeteri kadar büyük, servis ve hizmet iyi. Bekleme süresi öyle uzun değil.


Yiyeceğimiz döner budur. Valla gayet güzel görünüyor.

Döner ustasına sordum tam tadını alabilmem için nasıl yemem lazım diye, ekmek arası mı olsun yoksa servis mi. Servis döner yemelisin dediği için bende onu söyledim. Görüntü başarılı ama çok keskin bir koku var dönerde. Aslında içinde sebze olarak patates, havuç, yeşil ve kırmızı biber var. Yani benim aldığım kokuyu oluşturacak bir sebze de yok. Tadında da baskın bir tat var. Açıkçası beni rahatsız eden bir tat bu. İnanın ağırlıklı olarak çemen tadı aldım ben bu dönerden. Çok kötü diyemem ama öyle süper lezzetli bir şey de değil. Döneri güzel lezzetli ama bu tat daha ağır basıyor. Sürekli yemek isteyeceğim bir tarz değil.
Hava baya rüzgarlıydı mekanın üstü açık olduğu için tepemize ağaçlardan baya bir çalı çırpı döküldü. Tabağa da düşenler olmuş. Bende sonradan farkettim resimlerde çıktığını. Yani döner öyle gelmedi tabi, sonradan üstüne bir iki döküldü.Bir de şu tombik olayını sevdim ben, ona da baktım burada. Zaten döner aynı döner ama bu ekmek bence lezzetli. Tabi niyeyse porsiyon daha ufak oluyor haliyle fiyatı da daha az.


Kalabalık bir grup olduğumuz için kıymalı pide yiyenler oldu. Onlardan da tadına baktım. Ama çok başarısız bir kıymalı pide oldukça sıradan, iç malzemesi de hamuru da güzel değil. Kıyamdan çok diğer malzemeler var içinde. Ki zaten kıyması da lezzetsiz.


Pidenin yanında gelen salata.

Fiyatlara gelirsek Sebzeli Servis Döner 18 tl, Tombik 9 tl, Kıymalı Pide 14 tl, ayran 3 tl, cola 4 tl. Fiyatlar normal, Bodrum'da bu tarz pek çok mekanda aşağı yukarı aynı. Ben çok sevmedim ama müdavimi çok. Bodrumdaysanız ya da giderseniz bence yine de yemelisiniz. Oraya özgü bir lezzet olduğu için en azından nasıl bir şey olduğu ile ilgili fikriniz olur. Sonuçta yenilmeyecek kadar kötü bir yemek de değil. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart