Ata İskender

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.07.2013

Kızılayda senelerdir hizmet veren bir mekan Ata İskender. Bizde iftar yapmaya gittik. Klasik bir kebapçı burası. Aradığınız neredeyse bütün kebap çeşitleri var. Başka bir seçeneğiniz yok zaten. Vejeteryansanız size uygun bir yemek yok burada. Mekanı değerlendirirsek açıkçası masalar biraz sıkışıktı. Ramazan diye yoğunluğu kaldırabilmek amacıyla yapıldıysa tolere edilebilir. Fakat normalde de öyleyse pek hoş değil. Mekanın üst katındaydık. Zaten basık olduğu için bir de sıkışıklık baya bi bunalttı bizi. Çalışanları açısından bir sorun yok. Gayet güleryüzlüler.


İftar yapmaya gittiğimiz için önce çorbalarımızı içtik. Mercimek çorbasının tadı çok güzeldi. Ortaya iftariyelik geldi. Ama çok vasattı. Biraz daha özen gösterebilirler buna. İftar için özel olarak konulan bir tek hurma vardı. Mesela zeytin eksikti gibi. Ana yemeğe gelirsek, Döner Beyti istedim. Açıkçası ismi değişik geldiği için denemek istedim. Tadı kötü değildi fakat tekrardan mutlaka yemeliyim diyeceğim bir kebap değil. Bildiğimiz Beytinin içinde köfte değilde döner olanı. Ramazanda en çok karşılaşılan sorunlardan biri yemeğin soğuk olması. Malesef burada da öyle geldi. Buz gibi değildi fakat ama olması gereken sıcaklıkta değildi.Diğer yemeğimiz İskender. Madem bu mekana adını vermiş bir kebap iskender, biz de tadına bakalım dedik. İskenderin tadı güzeldi yine birazcık soğuk olması dışında. Çok farklı bir tat almadım. Klasik birçok yerde yiyebileceğiniz iskender gibi bir tadı var.


Ata İskender'de fiyatlar ise Döner Beyti 16,95 tl , İskender 15,95tl . Çorba 5,95 tl. Çorbası güzeldi fakat gereksiz pahalı bence. Ramazan diye çorba fiyatlarını arttırdılarsa çok hoş değil. Afiyet olsun.


  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    16.07.2013 GAMZE

    BU MEKANA BEN DE GİTTİM. EVET ÇORBASI ÇOK LEZZETLİ FAKAT RAMAZANIN ORTAK SORUNU GARSONLARIN ELİNİN AYAĞINA DOLAŞMASI VE HİZMETİN KALİTESİZ OLUŞU..KIZILAYIN GÖBEĞİNDE BİR MEKAN DAHA ÖZENLİ OLABİLİR BENCE..YEMEKLERİ FENA DEĞİL.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    27.04.2015 mustafa can

    Yemeklerden TAT almak mümkün...Şiddetle tavsiye ederim...😋😋😋

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart