Aynalı Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.02.2015

Antalya'da Kaleiçi Yat Limanında bulunan Aynalı Restaurant , konumu gereği ilk bakışta bile göze çarpıyor. Mekanın yeri çok iyi ,deniz ayağınızın altında. Hele ki bizim gibi Ankara'dan gelenler için tabi ki deniz kıyısı olması önemli bir ayrıntı. Burası da öyle. Güzel bir manzara eşliğinde güzelce yemeğinizi yiyebileceğiniz hoş bir mekan. Tarihten anlaşılacağı üzere bir Sevgililer Günü organizasyonu. Aslında rezervasyonumuz yine buraya da yakın olan Alara Restauranta yapılmıştı. Fakat ( artık normalde de öyle mi bilemiyorum ) mekanda masalar çok sıkışık olduğu ve ayrıca deniz kenarında masa ayırmamıza rağmen bizi ortada çok kötü bir masaya oturtukları için oradan kalkmak zorunda kaldık. Böyle olduğunu söylediğimizde de arkadaşlar not almamış diye de bir açıklama yaptılar ki pek hoş olmadı. Tabi birde canlı müzik konsepti vardı, gerçi önceden biliyorduk bunu ama orasının tarzıda hoşuma gitmedi.

Bizde hemen Aynalı Restaurantı arayıp boş yerleri varsa gideceğimizi söyledik, sağolsun yardımcı oldular. Kapıdan girmeden hemen sağınızda bulunan balık standından istediğimiz balıkları seçebilmeniz için bir arkadaş bize yardımcı oldu. İlk karşılama ve güleryüz çok iyiydi. İçeri girdiğimizde de aynı misafirperverlikle karşılaştık. Bütün garson arkadaşlar çok güzel ilgilendiler bizimle. Güzel bir masa ayarladılar. Konsepte uygun bir şekilde masamız gül yaprakları ile süslenmişti. Sakince romantik bir akşam yemeği yenebilir Aynalı Restaurantta. Ayrıca sipariş verirken gereksiz şeyler de sipariş etmemizi engelleyen , bunlar yeterli olur balığın tadına varamazsın diğer türlü deyip bize uyaran gözü tok garsonumuza da çok teşekkür ederiz.
Dışarıda balığımızı seçmiştik zaten. Diğer mezelerin de siparişini verdiğimiz gibi masamıza önce ilk ikramlıklarımız geldi. Ekmeği zaten çok lezzetli. Bir de kızartıp getirmişler , sıcacık olmuş daha da lezzetli olmuş. Yanında zeytinyağı içindeki zeytinler de balığımız ve mezelerimiz gelene kadar bizi memnun etti.

Hemen ardından Mevsim Salatası geldi. Gerçekten o da lezzetli. Ve içinde çok çeşit yeşillik bulunuyor. Zaten balık salatasız yenmez.İlk gelen mezemiz Kalamar tava. Zaten ben kalamara bayılırım. Hele bir de güzel pişmiş ve yanındaki sosu da lezzetli ve tazeyse. Aynen bu şekilde bir Kalamar Tava geldi. Çok beğendim.


Arkasından mis gibi tereyağ içinde hala cızır cızır eden Güveçte Jumbo karides geldi. Belki de hayatımda yediğim en lezzetli en iyi karideslerden diyebilirim. Tabi kabuklu olması biraz zorladı bizi yerken. Bazen kabuklarından ayırmak zor olabiliyor , böyle ayrılmış bir şekilde olsaydı daha memnun olurdum ama lezzetinden hiçbir şey kaybetmedi benim gözümde. Tabi iki kişilik hazırlatmışlar o da baya çok geldi bize. Tek porsiyon yeterli olurdu diye düşünüyorum. Buraya gelirseniz mutlaka karides yemelisiniz. Yağı tuzu her şeyi tam kararında.


Ve asıl yemeğimiz geldi. Izgara Çipura. Yanında soğanı , rokasıyla görüntüsü bile mükemmel. Tadı da çok lezzetli , zaten mevsimiydi . Ki tavsiye edilen de bu balıktı bize. Yalnız tek eleştirim balık biraz soğuk geldi bana. Ama en güzeli de yine garson arkadaşlarımızın balığımızı bize kılçığını ayıklayarak servis etmesiydi. Gerçekten her şeyiyle çok beğendim burayı.


Yemeğimiz bittikten sonra çay ikramı ve türk kahvesi ikramları oldu. Her ikisi de iyi, teşekkür ederiz ikramlar için de.

Aynalı Restaurantta fiyatlara gelince, uygun bir hesap beklemek çok doğru olmaz tabi. Kalamar Tava 21 tl, Jumbo Karides Güveç 40 tl (iki kişilik 250gr ), Çipura 80 tl , Salata 8 tl ,Sprite 4 tl. Bir Çipurayı yarım yarım yedik ki zaten kocamandı fazla fazla yetti yarısı. Ama yine de birazcık pahalı geldi bana balığın fiyatı yani sanki biraz ortalamanın üstündeydi. Aynalı Restauranta gelecekseniz hazırlıklı gelin yani ,alkol kullanmadığımız halde 160 tl hesap ödedik. Bunun içine alkol girince daha da artacağını tahmin edersiniz zaten. Afiyet olsun.


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.02.2015 Mehmet Kılıç

  Ankaralı biri olarak bizde Antalyaya gittiğimizde burayı tercih ediyoruz,kesinlikle çok doğru tespitler,bende herkese tavsiye ederim.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.02.2015 Sabri Koç

  2 hafta sonra haftasonu Antalyada olacaz bende kız arkadaşımı götürmek için güzel bir balık lokantası arıyordum çok iyi oldu burayı görmen. ayrıca fiyat bilgisi paylaşmanızı çok takdir ettim çünkü hiçbir yerde bulunmuyor bu bilgi bence asıl önemli olan da bu gerçekten çok yardımcı oldunuz,sitenizde biryer daha var lara balık evi diye ikisinden birini tercih edicem ama hangisini daha çok tavsiye edersiniz

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.02.2015 aydan tunç

  kesinlikle karidesi çok iyi buranın kaç kez yediğimi hatırlamıyorum bile biraz pahalı sadece

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.02.2015 Turgay Doğru

  Fourquarede görümüştüm burayı ordada övgü vardı hiç gitmedim kalamarını merak ettim size güvenerek gidicem

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.02.2015 Gezsek Yesek

  Sabri bey, her iki mekanda çok güzeldi çok ayırt edemiyorum benzer özelliklere sahipler.

  Turgay bey kalamarı çok lezzetli tavsiye ediyorum deneyim yazanlar doğru :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart