Azade Türk ve Osmanlı Mutfağı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.07.2013

Kızılay'da Kocatepe Camisinin çok yakınında bir mekan A'zade Türk ve Osmanlı Mutfağı. Yeri çok kolay, rahatlıkla bulunabiliyor. İçeri girdiğiniz an çok samimi ve sıcak bir hava karşılıyor sizi. Mekan döşenirken çok güzel ve içaçıcı renkler kullanılmış. Açık yeşiller, pudralar çok güzel bir görüntü oluşturmuş. Mekanı çok beğendim. Çalışanların ilgisi de mekan kadar çok iyiydi. İftar için gittik. Rezervasyonumuz vardı. İçeri girdiğimiz gibi ilgilendiler. Masamıza kadar eşlik ettiler. Hoş bir davranış.


Masamızı çok güzel süslemişler. İftar tabağı çok çeşitliydi. Yaprak sarma, sigara böreği , pastırma, ceviz , kayısı, reçel, salçalı ezme( her yörede birçok farklı ismi var). Yani aklınıza ne gelirse iftar tabağında vardı. Ona ek olarak ayrı bir tabakta zeytin, tulum peyniri, hurma ve tereyağ vardı. Yani anlıyacağınız eksik hiçbir şey yoktu.


Salatamızı da unutmayalım . O da lezzetli.

Daha sonra bizimle ilgilenen garson arkadaşımız Selvi hanım, mutfağımızdaki yemeklerimize bakmak istermisiniz dedi. Hep birlikte kalktık yemeklere bakmak için. En başta göze çarpan ortalığın çok temiz olması. Açıkçası yemeklerde çok güzel görünüyordu. Ordaki İslim Kebabında gözüm kalmadı değil. Baya da bir çeşit vardı. Ev yemeği yemek isteyenler de burayı tercih edebilir.


Gelelim yemeğimize. İftar sebebiyle önce çorbayla başladık. Birçok çorba çeşidi vardı. İşkembe çorbasından, kelle paça çorbasına kadar. Sadece çorba içmeye bile gelinebilir buraya. Tabi tadlarını bilmiyorum henüz. Biz mercimek çorbası istedik. Süzme mercimek çorbası gayet lezzetliydi.

Ardından ana yemeğimiz geldi. Diğer mekanlara göre hemde dolu olmasına rağmen ana yemek için neredeyse hiç beklemedik. Adana Kebaplarımız çok güzel bir sunumla geldi. Üstünde 1 tane fındık lahmacun ile birlikte. Yanında hem pirinç pilavı hem de bulgur pilavı vardı. Onu çok anlayamadım açıkçası. Adana kebabı malesef çok lezzetli değildi daha doğrusu iyi pişmemişti. Ama açıkçası bunun sebebinin ramazan ayı olması diye düşünüyorum. Biraz aceleye gelmiş olabilir.


Yine de ne olursa olsun ben ve arkadaşlarım çok memnun kaldık. Hizmet , sunum, ilgi çok iyiydi. Tekrardan gitmek isteyeceğim bir yer. Heleki fiyatları görünce, bu hizmete bu fiyatlar çok çok iyi dedim . Azade Türk ve Osmanlı Mutfağında fiyatlar Adana kebap 14 tl, çorba 6 tl, İftar tabağı 4 kişilik 20 tl, salata ikram, Cola 2,50 tl , Ayran 2 tl. Ayrıca arkadaşlarımızdan biri çorbayı az istedi. Onun bile ücretini 4 tl olarak düşürdüler. Normal çorba fiyatından almadılar. Çok şık bir hareket bu. Benden çok iyi bir puan aldı Azade. Mutlaka tavsiye ederim. Gidin görün ;) • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  23.07.2013 ahmet

  yarına rezervasyon yaptırıcam :) tşk gezsekyesek

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  23.07.2013 Gezsekyesek

  Ahmet; ev yemeklerinden tercih edin bence :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  05.05.2014 turgay efe

  yemekleriyle ve çalışan personeliyle takdir edilen en güzel yer herkese tavsiye ederim

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart