Balabankara

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.03.2013

Balgatta mangalcıların ortasında Balabankara. Mekan çok kolay biryerde . Rahatlıkla bulabilirsiniz.


Balgattaki diğer mangalcılardan farkı burda balaban köftesi var. Eskişehir'e özgü bir köfte. Tadı diğer mangal köftelerine benzemiyor. Daha ev usulü köfte bu. Tadı da gayet güzel. Ama diğer seçeneğiniz de var . Yani bildiğiniz mangal köfte de yiyebilirsiniz burada. Klasik mangal köftelerinden sıkıldıysanız Balaban köfteyi deneyin. Yanında turşu geldi. Ve salata istedik. Olması gerektiği gibi. Biraz daha iskender usulü köfte bu. Soslu falan. Ben beğendim fakat sosu biraz çoktu . Salça tadı biraz fazla geliyordu. Bu da yemeği ağırlaştırmış. Ama köftesi fena değil. Porsiyon doyurucu. Tercih edilebilir.

Ve Balabankara'da fiyatlar; Balaban köftenin porsiyonu 12 tl . Mangal köfte yiyecekseniz kilosu 35 tl . Acılı ve acısız olarak seçeneğiniz var. Afiyet olsun :)


 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  04.05.2013 Aslıhan

  Eskişehirliler çok sever bu köfteyi :) bncede denenmeli.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  14.05.2013 ZEYNEP

  GUZELE BENZIO GIDELIM BAKALIM

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  31.07.2013 M. Tuğrul Öz

  Dün akşam arkadaşımla balabankara' ya iftara gittik. Gitmez olaydık o balaban kebabını yemez olaydık.!! Mide fesadı geçirdik resmen..Neyse ben olanları anlatayım; daha önceden rezervasyon yaptırdığım mekana ilk girdiğimizde ortam gayet hoş gözüküyordu. Ama gelin görün ki bizi yine kendilerine ait olduklarını söyledikleri yan tarafta ayrı bir mekana götürdüler. Rezervasyon için aradığımda telefondaki kişi bahçe mi içerisi mi olsun diye sordu ben de bahçe olsun dediğimde yerin farklı bir mekanda olacağını söyleyebilirdi. İlk şokumuzu atlattıktan sonra sıra siparişe geldi. Garsondan iki karışık balaban istediğimizde bize söylediği şu oldu; iftar için uygun bir yemek değil çok beklersiniz!! (Yorumsuz!) Neyse sonra balabanlarımız geldi, 3,4 lokma aldıktan sonra başladı midemiz bulanmaya..bu nasıl bir kebaptır? tabağın yarısına kadar yağ doluydu, etler sert ve yanıktı..Ayrıca masaya oturduğumuzda bir çok yerde ücretsiz olan mezeler için tek tek ücret alınması da ayrı bir handikaptı..Sonuç olarak; oruçlu oluşumuz sebebiyle büyük bir iştahla gittiğimiz mekandan hayal kırıklığıyla ayrıldık.....

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  31.07.2013 Gezsek yesek

  Tuğrul,açıkçası balaban köftenin tadı biraz farklı ve herkesin seveceği türden değil. Bana da sorarsan normal mangal köftesi yemeyi tercih ederim. Ramazanda malesef birçok mekanda bu tarz sıkıntılar oluyor. Yemekler normalde olduğundan çok daha lezzetsiz ve yenilmeyecek bir durumda geliyor. Bu konuda sana çok hak veriyorum.Özellikle yağlı olduğu konusunda hemfikiriz,bende sosunun çok fazla ve ağır olduğunu söylemiştim.Ayrıca size karşı davranışları da hoş olmamış. Umarım siteden görür ve dikkate alırlar.Ayrıca yorumunuzu paylaştığınız için de teşekkür ederiz :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  21.06.2017 Ayse

  Etler de berbat

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  21.06.2017 Ayse

  Çok rezil bir yer servis kötü etler kötü çorba buz gibi rezillik yazık paranizaaa

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart