Balıkçıköy Fahri

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
23.03.2014

1. sınıf kalitede balık yemek istiyorsanız Balıkçıköy Çukurambarda.Migrosun üstünde teras katta çok güzel ferah döşenmiş mimarisiyle göze çarpan şık bir mekan. İlk karşılama, güleryüz kesinlikle %100 tam not alıyor.


Masamıza oturmadan önce balıklara bakmak isteyip istemeyeceğimizi sordular. Balıklarımızı raflardan kendimiz görerek beğenerek seçtik.Oradaki sunum bile gayet göz doldurucu. Ayrıca şefimizin bize yardımcı olması, tavsiye vermesi de hoşumuza gitti.Soğuk mezelerden salatamıza kadar kendimiz seçtik.Siparişlerimizi verdiğimiz gibi masamıza ilk olarak istediğimiz közde patlıcan mezemiz geldi.Yanında bir tabak zeytinyağ içinde soslanmış zeytin ve mısır ekmeği ile birlikte.Sonra kocaman yeşillik salatımız geldi. İçinde ne ararsanız var.Çok çok lezzetli. Salatamızı karıştırıp masamıza servis ettiler.

Arkasından sıcak sıcak yeni kızartılmış kalamarımız geldi. Market kalamarı olmadığı o kadar belliki. Çok lezzetli. Yanındaki sosu bile özenle hazırlanmış. Çok beğendim.

Kalamarın bitmesine yakın Karides Güveç geldi. Üstü bol kaşarlı,içinde mantar da olan bir karides güveç bu. Ama bunu çok beğenmedim. Kötü değil fakat çok çok iyi de değil.


Artık en son asıl yemeklerimiz geldi. 350 gr Barbun (5 adet) ,tava istediğim için şahane kızartılmış şekilde geldi. Gerçekten çok taze ve lezzetli. Balıklarımızın yanında roka ,domates,soğan söğüş ve fırın patates geldi.Diğer balığımız Çipura. O da 350 gr,yeteri kadar doyucu zaten. Çipura da Barbun gibi çok taze ve lezzetli. Çipuramızı da sağolsun kılçıklarından ayıklayıp servis ettiler. Çok memnun kaldık hizmetten de, lezzetten de.

Son olarak cevizli incir tatlısı da bize ikramları. Çayımızla birlikte tatlımızı da yedikten sonra artık daha bir lokma yiyecek yer kalmadı.

Balıkçıköy'de fiyatlara gelirsek; tabiki ucuz bir mekan değil. Ama heryönden kaliteli hizmetleri de yemeklerin lezzeti de gerçekten çok iyi. Barbun (350gr) 38,50tl, Çipura (350gr) 32 tl, Amasra Salatası 8,50tl,Közde patlıcan 11,50tl,Kalamar Tava 16 tl, Karides Güveç 19,50tl,Cola 4,50tl.Bir de Kuver ücreti var 2 kişi 7 tl. İşte beni memnun etmeyen tek şey kuver ücreti. Böyle bir mekana gelen kişi zaten sizin hizmetinizin karşılığını verir kuvere ne gerek var. Açıkçası bence hiç yakışmıyor kuver ücreti almak.Eğer bu yazıyı görüp okurlarsa yeni bir düzenleme getirirlerse çok daha mükemmel bir mekan olur Balıkçıköy.Balıkları hariç mesela közde patlıcan da pahalı. Biraz daha uygun tutabilirler bu tarz şeylerin fiyatını. Genel olarak memnun kaldığım için herkese tavsiye edebileceğim bir mekan. Afiyet olsun.
Balıkçıköy Fahri Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.04.2014 Sercan Dolunay

  fiyatlar çok pahalıymış burada yemek düzenlemeyi düşünüyorduk ama malesef pahalı geldi. Siteniz hariçhiç bir yerde fiyat bilgisi bulamadım iyiki böyle güzel bir site açmışsınız yaşasın gezsek yesek.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  29.04.2014 Gezsek Yesek

  Teşekkür ederim Sercan :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  29.04.2014 Mehmet

  Ne zamandır eşimin canı balık istiyordu sayenizde burayı gördük ve beğendik gittik denedik cidden adamlar güzel balık yapıyor.Evet fiyatlar biraz pahalı ama tıka basa doyduk :) Güzel site takipteyiz artık ;)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart