Balkaymak Dondurma

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
24.09.2015

Güzelyalıda bulunan ufak bir mekan Balkaymak. Bu sene baya bir dondurmacı gezme imkanımız oldu. Tabi böylelikle kıyaslama şansımız da oluyor iyi de oluyor. Burayı sevdim. Çalışan bir tane arkadaşımız var o da çok ilgilendi bizimle. Baya bir kalabalık geldik çünkü. Dışarıda oturacak birkaç masa da var. Ama bence dondurmanız alıp sahilde yürüyerek yiyin.


O kadar çok çeşit var ki insan hangisini yiyeceğini şaşırıyor. Hepsini birden yemek de mümkün de değil. O kadar dondurmanın herbirinden bir top , bir insan evladı tek seferde yiyemez sanırım.

Ama birçoğunun tadına bakma fırsatı bulabildim şükür. Sakızlı tabi ki favorim ve burada da çok beğendim. Değişik çok çeşit var.
Quella bildiğimiz nutellalı çok güzel tadı var.
Tipitip seçeneği var ona bayıldım. Bildiğimiz Tipitip sakızı tadı var.
Tahinli seçeneğini tahin sevenlere tavsiye ederim.
Balbademlisi de yine harikaydı.
Blago diye bir seçenek var o da biraz birkaç dondurmanın karışımı , fena değil.
Bir sıraya koymamı isterseniz Sakızlı, tipitipli ve balbademli. Tabi bu benim damak tadım. Ona bakarsanız bitterlisinin de tadına baktım ama ben sevmediğim için hiç beğenmedim ağır geldi. Ama arkadaşlarım bayılarak yediler.

İşin en güzel kısımlarından biri ise bu tadı çok güzel olan dondurmanın topu 1 tl. Yediğim birçok yerdeki dondurmadan da çok daha iyi tadı. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart