Bayram Usta Yaprak Kebap

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
10.09.2016

Bayram Usta önceden de pek çok kez duyduğum aslında iyi bilinen bir yer. Adını güzel duyurmuş mekanın kalabalık olmasından da belli. Mekanı kalabalık görünce insan ister istemez diyor burada iyi bir şeyler mutlaka var. Çukurambar gibi bir yerde aslında ara sokakta olmasına rağmen bunun dezavantajını yaşamamış. Bunu da yemeklerin lezzetine, hizmetin iyiliğine bağlıyorum.
Mekanda kapıda mutlaka biri bekliyor. hoşgeldin ediyor ve sonunda güleryüzüyle uğurluyor. İşte bu baştan iyi bir not kazandırıyor. Misapirperverlik önemli şey. Evinize gelen misafiri ağırlar gibi geliyor bu olay bana.
Mekan öyle büyük değil. Çok fazla masada yok. Hava güzel olduğu için bahçe kısmında oturduk biz. Orası da gelişigüzel kapatılmış. Görüntü çok iyi değil bence. Daha derli toplu bir şey yapılabilir oraya. Gelenin gidenin arkası kesilmiyor. Sirkülasyon sürekli var. Masalar pek boş kalmıyor anlayacağınız.Hizmet gayet iyi ve hızlı. Garsonlar iyi.


Masalarda kendilerini tanıtan bir servis altlığı var. Slogan şu 'Biz kebap tanıtmıyoruz, kebap bizi tanıtıyor' Baya iddialılar yani.

Siparişimizi verdiğimiz gibi masa donatılıyor hemen. Gerçekten iyi mezeler var bunların içinde. Özellikle o köz patlıcanlı yoğurtlu olan çok başarılı. Zeytinli salata biraz Hatay usülü , ama ustamız Muşlu. Ezme de yine güzel. Öyle saçma sapan sulu değil, tam kıvamında. Turşuyla pek yakınlaşmadım. Humus da fena değil. Lavaşları kesip getirmişler ama bence sıcak ve hafif yağlanmış lavaşlar olmalı.

Salata gerçekten iyi. Güzel malzemeler, sulu bırakılmamış, yağı limonu yerinde ve yeteri kadar.

İşte asıl mevzumuz Ana yemek. İsminde Yaprak Kebap yazan bir yerde Yaprak Kebabı söylememek ne kadar mantıklı olur ki biz tabi ki söyledik. Ve Adana Kebap.
Hayatımda yediğim en iyi Yaprak Kebaplardan. O kadar net söylüyorum. Et çok iyi pişmiş , ama kesinlikle kurumamış, içi hafif sulu, resmen lokum gibi dedikleri cinsten.Bayıldım. Yalnız hemen yemelisiniz çünkü soğuyunca olmuyor tadı gidiyor o lokumluk kaybolup et biraz sertleşiyor.
Adana Kebap da başarılı. Zırhtan yapıldığı belli. Baharatı vs yerinde. Porsiyon olarak da ikisi de normal. Yani 1 porsiyon ancak 1 kişiye yeter, çok büyük değil. Sunum başarılı. Etrafında pideler ve yeşillik ile servis ediliyor. Köz biber ve domates zaten bu tarz bir tabağın olmazsa olmazı.
Bu arada ayranda Yayık Ayran, gayet lezzetli.Bu yemeğin sonuna güzel bir tatlı iyi gider. Göze çarpan iki seçenek var. Havuç Dilimi Baklava ve Dondurmalı İrmik Tatlısı. İrmik daha hafif olacağı için tercihimiz bu sefer bu yönde oldu.
Dondurmayı irmiğin içine koymaları harika olmuş. Ağzınıza attığınızda o sıcakla soğuğun birleşimi mükemmel. Tatlı çok iyi. Ve bence gayet hafif.


Bayram Usta'da fiyatları merak ediyorsanız, Yaprak Kebap 25 tl, Adana Kebap 23 tl, Ayran 4,50 tl, İrmik Tatlısı 5 tl, su 1,50 tl. Benim fikrim fiyatlar uygun. Lezzet çok iyi çünkü. sadece porsiyonlar öyle büyük değil o kadar. Gidin, görün , deneyin. Tavsiye edilir. Afiyet olsun.


Siparişlerimizi verir vermez yine masamız donatıldı mezeler ile. Özellikle humusu beğendim. Yine semizotlu yoğurt başarılı. Ama en iyi ikinci patlıcan salatası. Mezeler bile her zamanki gibi hem gözümüzü hem karnımızı doyurdu.

Tabi ki ikramlardan biri olan lezzetli salatamız da geldi.

Tercihim hem Yaprak kebaptan hem de Adana kebaptan yana bir türlü ayırt edemiyorum. Ama tabi Yaprak Kebabının daha bir ayrı daha bir lezzetli olduğunu söylemeden geçemem. Gerçekten çok iyi bir et yediğinizi hissediyorsunuz.
Adana Kebap da çok başarılı çok lezzetli. Bence her ikisinin de tadına bakın.


Sonrasında içtiğimiz çayın haddi hesabı yok. Lezzetli de çay öyle bayat falan da değil. Çayımızın yanında bize o meşhur dondurmalı irmik helvalarını ikram ettiler. Bu tatlıyı seviyorum çünkü tatlı oranı düşük ve hafif. Ayrıca içine dondurma konulması da beni çok mutlu ediyor çok yakışıyor helvayla.Bu ikramları içinde kendilerine tekrar teşekkür ediyorum.

Son olarak üstüne Dibek kahvemizi de içtik. Ellerinize sağlık.

Gelelim Bayram Usta'da fiyatlara Yaprak Kebap 24 tl, Adana Kebap 24 tl, ayran, cola 4 tl, su 1 tl. Bu lezzete ve porsiyonlarına göre fiyatlar uygun bence. Hizmet lezzet fiyat dengesi yerinde yani :) Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart