Belly's Food & Fresh Drinks (İFTAR)

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
07.06.2017

Koç Kulelerinde yeni açılan sevimli böyle ufak sayılacak bir mekan Belly's. Kendilerinin nazik daveti sonucu mekana misafir olduk. Mekan ufak falan ama hoş bir dekoru var. Olması gerektiği kadar şık ve sade döşenmiş. Çok yeni bir mekan olması ve ramazan içinde olmamız sebebiyle içerisi biraz boştu. Gerçi öğle saatlerinde daha bir yoğunluk oluyormuş. Etraftaki iş merkezlerinden Belly's'in yemeklerini tatmaya gelenler eminim ileride daha da fazla olacak.

Mekanın işletmesi bir aileye ait.Hem de çok sevimli ve candan bir aile. Anne baba çocuklar hepsi ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar ve bence oldukça tatlı görünüyorlar. Mekanın sahibi Abdullah bey nasıl böyle bir yola girdiklerini biraz anlattı bize. Eşi Oya hanımın yemeklerini herkes görsün kimse bu lezzetten mahrum kalmasın diye isterken birden Oya hanım kendisini Bellys'in mutfağında bulmuş. Biraz yoruluyor da olsa bence mutlu görünüyor. Oya hanım yemeklerin çoğunu kendi yapıyor ve asla katkı maddeli ürünler kullanmıyor. Hatta bir çoğu bir yerlerden özel olarak buraya getirtiliyor. Doğallık çok önemli onlar için. Kendilerine nasıl yemek yapıyorlarsa misafirlerine de öyle yapıyorlar. Diyor ki Oya hanım ben nasıl kendime en iyi malzeme ile pişiriyorsam gelen de aynı şekilde yapılan yemekleri yemeli. Zaten yerken o farkı anlayacaksınız çünkü yediklerinizin pekçoğu evde yediklerinize çok benziyor.

Yemeklere birazdan daha ayrıntılı gireceğim ama kısaca özet geçersek bildiğiniz anne yemekleri. Oya hanım annenin elinden çıkan yemekler bunlar. Lezzetler size çok uzak gelmeyecek. Tabi şunu da unutmayalım bizim yediğimiz bir iftar mönüsü. Bu tarz ev yemekleri haricinde tabi ki sandwich, burger, salata, makarna gibi seçenekler de mevcut. Bunların tadına bir başka sefer bakıcaz artık.


Yemeklere geçmeden önce Egeden gelen bu zeytinleri (doğal olduğunu söylememe gerek yok sanırım) çok beğendim. En kısa sürede kahvaltıya gidip daha fazlasını yemeyi düşünüyorum.

Gittiğimizde soframız hazırdı. Masa demiyorum çünkü aynı evde hazırladığımız sofralar gibi bir sofra buldum. Dışarıda yiyorum hissi vermeyen bir sofra. Ortada salata gayet güzel hemen yanında zeytinyağ limon kararını siz belirliyorsunuz. Zeytinyağının enfes olduğunu söylemeden geçemem. Ev kızartması hatta biz evde buna yaz kızartması diyoruz. Patates, biber, patlıcan kızartması üstüne domates sosu gayet lezzetli. Ramazan pidesi ve hoşaf. Hoşaf çok başarılı. Çünkü yine içinde doğal üzümler var.


Ve soframızda bir de el açması börek var. Buna ayrı değinmek istedim . El açması zor iş biliyorsunuz ve onca yemek yüküne rağmen yine de böreğini yapmış Oya hanım. Tadı da güzel.

Ezan okunduğu gibi sıcacık çorbalarımız geldi. Değişik ama lezzetli bir çorba içtim. Adının ne olduğunu bilmiyorum (Arabaşı olabilir) ama içinde ağırlıklı olarak arpa şehriye ve bir de hafif ekşi bir tat var. Ben beğendim.İki ana yemekten biri köfte diğeri tavuk külbastı. Sunumlar oldukça başarılı. Tavuk külbastı bana çok kuru geldi çünkü ben göğüs eti pek sevmiyorum. Fakat güzel pişmiş orası ayrı. Herk ikisinin de yanında gelen pilavlar lezzetli.
Köfte altında pide parçaları üstünde yoğurt ve en üste köfteler konularak servise hazırlanmış. Bu köfte bildiğiniz ev köftesi yani anne köftesi. Dışarı yediklerinizle uzaktan yakından ilgisi yok. Köftede ben biraz yumuşaklık seviyorum burada öyle bir yumuşaklık yok. Tadı fena değil ama biraz sert buldum. Tabi damak tadına göre değişiyor, bu tarz köfteleri seven insan çok. Herkesin annesi farklı tarzda köfte yapıyor tabii :))
Son olarak gelelim tatlılara. Sütlü Nuriye nefis, baklava da dışarıdan yaptırılmış ev baklavası malesef Oya hanım kendi artık bunu yetiştirememiş. Ama baklava da fena değildi. Sütlü Nuriye favorim hem lezzetli hem hafif. Yanında gelen limonatanın kendi yapımları olduğunu bir yudum içer içmez anladım. Sevdim.


İftar mönüsü fiyatları tavuk mönü 30 tl, Köfte mönü 40 tl. Ramazan sonrası gidecekler için de şunu söylüyorum fiyatlar hiç öyle uçuk kaçık değil gayet normal ,özellikle yakınlardaysanız mutlaka deneyin. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart