Beyran Entep Mutfağı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
12.02.2016

Antep mutfağı deyince tabi ilgimizi çekti bu mekan. Aslında planda başka yerler vardı ama kısmet bugün buraya oldu. Aslında ufak bir mekan. Akşam yemeği için gittik gayet doluydu. Dolu dediğim 2-3 masa dolu yani. Mekan ufak olduğu için dolu gibi görünüyor.
İçeri girdiğimiz gibi hemen bizimle ilgilendiler. Güzelce masamıza oturduk siparişimizi verdik. Gördüğüm 3 garson vardı.1 bayan 2 erkek. Erkek garsonlardan birtanesi bize çok rahatsızlık verdi. Nasıl derseniz şöyle ki , sürekli saçma sapan espriler yapıp durdu. Aslında hiç gülmememize ve bence kendisi bunu farketmesine rağmen ısrarla aynı tavrına devam etti. Garsonların hizmet etmek adına güleryüzlü ve ilgili olmaları gerçekten takdir ettiğim bir şey, fakat bunun dozu kaçınca hiç hoş olmuyor. Biran önce oradan kalkıp gitmek istiyorsunuz. Şahsen bana öyle oldu.


Çok kısır bir menü var. Burası bir kebapçı evet Ama adından da anlaşılacağı üzere sadece Antep yemekleri mevcut. Menüde az seçenek olması da beni çok memnun etmedi. Ne söyleyeceğimi şaşırdım açıkçası. Mesela menüde Beyran diye bir şey var. Bu nedir diye haliyle soruyorsunuz. Antepli olmayan insanların bilmemesi garip değil bence. Ama garsonumuz sanki nasıl bilmezsiniz der gibi bir edayla özel bir çorba olduğunu söylüyor. Nasıl bir şey güvenemediğim için de söylemedim. Resmen Antep mutfağından soğucam nerdeyse.
Sipariş verdik bir şekild, hemen önümüz mezelerle doldu böyle çeşit çeşit. Önümüze gelen ezme fena değil. Yine aynı şekilde bi pilav geldi Frig pilavıymış garsonun dediğine göre ama dalga mı geçti doğru mu söyledi bilmiyorum. Tadını beğenmedim.Çiğ köfte dışarda yediklerinizle aynı bir tat farkı yok.Sıradan bir Çoban Salata ve patlıcan salatasından oluşan bir görüntü. Yani bayıldığım bir şey yok.


Menüde kendime göre bir şey bulamadığım için Söğürmeli Lahmacun söyledim. Antepe özgün olan bu lahmacunun içinde soğan yok, köz patlıcan (tabi çok ince kıyılmış yani ağıza büyük büyük gelmiyor) ve sarmısak var. Arkadaş o nasıl sarmısak, o nasıl çok sarmısak. Hani böyle derler ya heryerim yandı diye, böyle o sarmısak ağzımdan yüzümden gözümden burnumdan sanki heryerimden geldi, heryeri yaktı ya. Sarmısak yüzünden tadını bile alamadım lahmacunun. Yoksa görüntü çok iyiydi, hamuru da başarılı , incecik. Ama bir daha asla yemek istemem.


Diğer yemeğim garsonun tavsiyesi üzerine (sanki niye onu dinlediysem , ama o aşırı saçma esprilerin bu kadar uzun süreceğini tahmin etmediğimdendir) Yaprak Kebabı.Görüntü yine iyi. Ama belkide hayatımda yediğim en lezzetsiz etlerden. Sanki böyle et birkaç gün önceden pişmiş beklemekten lastik gibi olmuş gibi, lezzetsiz. Tabi öyle olmayabilir görmediğim için kimsenin günahını alamam fakat berbattı.


Şimdi gelelim asıl konuya, Beyran'da fiyatlara . Öncelikle aşırı kazık olduğunu söyleyebilirim. Yaprak Kebabı menüde bulunmuyordu, garsona aldanıp söyledik ya, kazığı da yedik. Yaprak Kebabı 35 tl , lahmacun 7 tl, ayran 2,50 tl, cola 3,50 tl , su (küçük) 2 tl. Su istiyormusunuz diye sormadan suyu açıp (ki istemediğin için içmiyorsun da öyle bardakta kalıyor) bir de sudan para almakta ayrı bir saygısızlık.Böyle mekanların böyle 1-2 lira peşine bu şekilde düşmeleri zaten beni iğreti ediyor. Mekanın hiçbir şeyinden memnun kalmadım. Ne yemekler iyi, ne fiyatları uygun. Benim için tamamıyla berbat bir yemek oldu. Tavsiye edemeyeceğim malesef.

  • Hilal Mah. Rabindranath Tagore Cad. No 58/2 Çankaya Ankara
  • 0312 439 10 20

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart