Big Bang Burger

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.05.2015

Big Bang Burger Tunalı Hilmi Caddesinin paralelinde bulunan Bestekar Sokakta bulunan fast food mekanlarından birtanesi. Görür görmez bir burger canavarı olarak hemen tadalım istedim ve şirin ve güzel dekor edilmiş bu mekana girdik. Big Bang Burger aynı fast food zincirlerindeki mantık gibi çalışan bir yer ve malesef self servis. Hiç sevmediğim self servis sistemi burada da var. Giriyorsunuz kasadan siparişinizi veriyorsunuz ve sipariş sonrasında self servis mekanlarda sıkça karşılaştığım ve karşılaşacağınız bir cihazı size veriyorlar.


Bu cihaz siparişiniz hazır olunca kasadaki görevlinin sizi çağırması için dizayn edilmiş bir çeşit uzaktan alarm sistemi gibi sipariş hazırsa ışıkları yanıyor ve titreyerek size sipariş hazır uyarısı veriyor ve gidip siparişinizi alabiliyorsunuz. Son zamanlarda çok denk geldiği için size cihazın bilgisinide vereyim istedim. İlk gördüğünüzde telsiz telefon sanmayalım diye =)

Siparişi alınca arkada bulunan içecek bölümünden siparişinizde verilen boş bardağı doldurabilirsiniz. İçecek sınırsız olduğu için böyle bir cihaz yapılmış ve dilediğinizden dilediğiniz kadar içebiliyormuşsunuz. Aklınıza hemen çok fazla içilmez mi diye bir soru gelebilir sordum en fazla 3 içeni gördük dediler gidip 4 bardak içerseniz rekoru kaparsınız, demedi demeyin :)

Bahçe bölümü gayet şık ve güzel. Havalarda artık iyiye gidiyorken bahçede oturmak iyi bir tercih.

Gelelim Burger ve Eritmelere.
Bull Menü; özel Eritme ekmeği, Kavurma, Kaşar, Domates + Patates + sınırsız içecek şeklinde satılan menüde kavurma, domates dilimleri ve eritilmiş kaşar bulunan bir çeşit kavurmalı tost gibi diyebiliriz. Yalnız çok lezzetli ve özel bir yiyecek olmadığını açıkça söyleyebilirim.

Big Bang Menü; Köfte, Cheddar peyniri, domates, soğan, big bang sos ile servis edilen burgerde patates ve sınırsız içecek dahil. Burgerin tadı güzeldi ama Ankara'da daha güzel burgerlerde yediğim için açıkcası harikaydı diyemeyeceğim.


Big Boss Menü; İki Adet 100gr lık dana etinden köfte bulunan bu patron menüsünde Cheddar peynirini, 2 adet füme et, big bang sos,patates ve sınırsız içecek ile satılıyor.


Big Bird Menü; Tavuk Köfte, Cheddar Peyniri, Domates, Soğan, iceberg, patates ve sınırsız içecek seçeneği ile satılıyor.


Genel olarak patatesleri için bile gidilebilecek bir yer Big Bang Burger. Fast food zincirlerine ayak uydurmuş bir sisteme sahip fakat burgerleri onlara göre daha kaliteli ve lezzetli. Sadece burger satan diğer mekanlarla kıyaslayınca yeteri kadar lezzetli ve özenli gelmediler bana fakat gidin bir deneyin derim.

Fiyatlar ise Big Boss Menü 21,50 tl, Big Bird Menü 12,50 tl, Big Bang Menü 15,00 tl, Bull Menü 15,00 tl . Zincirleme burgerciler ile kıyaslanırsa gayet iyi ve lezzetli. Afiyet olsun.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    12.07.2016 Sedef

    Merhaba :) Konsept olarak buraya çok benzeyen Hmbrgr var bahçeli 3. caddede. Tavsiye edebileceğim bir mekan. Giderseniz yorumlarınızı merakla bekliyorum, sevgiler.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    14.07.2016 Gezsek Yesek

    Sedef, Hmbrgr’in Ümitköydeki şubesine gittim ama 3. caddeyi denemedim. yorumlarıma bakabilirsin :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart