Big Yellow Taxi&Gasoline Benzin Cafe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
25.11.2013

Kızılaydaki mekan arayışımız devam ederken hadi bir de şu Benzin cafeyi deneyelim dedik. İçerisi kalabalık göründüğü için bu insanların bir bildiği vardır diye düşündüm.Dekoru farklı ve hoş.Garsonları gayet ilgili.Özellikle Müjdat bize çok yardımcı oldu.Menü gayet zengin,hemen hemen ne ararsanız var.Çok seçeneğinizin olması bir yönden iyi, bir yönden de kafa karışıklığına yol açıyor.Özellikle ilk defa gittiğiniz bir mekansa acaba hangi yemek lezzetlidir diye düşünürsünüz. Wrap yemeye karar verdik,hatta garson arkadaşımıza da sorduk.Etli Wrap iyidir deyince tamamdır dedik. Siparişim geldi.Tepsinin görüntüsü insanın gözünü doyuracak cinsten.Haksızlık etmeyelim Wrapin tadı da güzel. Sadece etler biraz daha pişseydi mükemmel olurdu.Yanında patates kızartması,yeşillik ve 2 tür meze ile geldi. Biri yoğurtlu mayonezli bir karışım,tadını beğendim.Diğeri ise ketcap,barbekü soslu bir karışım,o da güzeldi tabi bu tadı sevene.Benzin Cafe'de Wrap beni memnun etti .Yemekten sonra tatlı yemek istedik. Yine garson arkadaşımızın tavsiyesi ile Tiramisu söyledik. Çok hafif, acısı kararında bir Tiramisuydu,çok beğendim.


Benzin Cafe'de fiyatlara gelince,Etli Wrap 12 tl, Tiramisu 7 tl, çay 2,50tl. Yemeğin lezzetine göre fiyatlar uygun,Kızılayda tercih edebileceğiniz bir mekan.Afiyet olsun.


Masamıza hemen soslarımız da geldi.

Bir arkadaşımı getirdim açıkçası buraya. Daha önce Etli Wrap yediğim için tabiki ona tavsiye ettiğim yemek bu oldu. Çok beğendi,hatta bende tadına baktım Kızılayda yediğim ile aynı kalitede mi diye.Tamamen aynı ve çok lezzetli.Kesinlikle Benzin'de Wrap yemelisiniz.Sunumuda çok güzel,patates kızartması yanına kendi mayonez yoğurt karışımı bir sosla servis ediliyor. Sosun tadı da lezzetli.Bu sefer farklı bir şey denemek istediğim için,Fettucini Alfredo istedim.Sunumu gayet başarılı,porsiyon çok bol fazlasıyla doyurucu. Fakat tad olarak Wrap kadar tatmin etmedi açıkçası beni.Aslında bir eksik de yoktu sadece çok lezzetli değildi.Tabiki kötü diyemem,çok iyi de diyemem.Makarna sevenler deneyebilir.


Genel itibariyle burası sevdiğim bir cafe. Sadece bir şeyler içmek için bile gidebilirsiniz. Benzin Cafe de fiyatlara gelirsek,Etli Wrap 15,50tl, Fettucini Alfredo 16 tl Cola 5 tl, Büyük çay 2,50tl. Fiyatlar birçok yerle aşağı yukarı aynı. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart