Bolu Mangal

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.06.2015

Balgattaki mangalcılardan sanırım gitmediğim kalmadı. Bir burası kalmıştı onu da tamamladım. Tabi gözden kaçanlar yoksa. Bir alışveriş sonrası geç vakit gittiğimiz mekan neredeyse bomboş. Belki geç vakit olduğundan belki tutulmadığından orasını bilemiyorum. Bir de gündüz vs görmek gerek.
Konsept diğerlerininkiyle aynı. Tahtadan masa ve sandalyeler. Eskitme havası verilmiş. Girdiğimiz gibi de garsonumuz hemen geldi ve ilgilendi. Tavsiyelerde de bulundu bize ama onu dinlemedik pek. Sonradan iyi ki de dinlemediğimizi anladık.Siparişimizi verdiğimiz gibi önce ikramlıklarımız geldi. Pişmiş soğan , görüntüsü felaket olduğu için tadına bile bakamadım.
Salçalı acı bir sos geldi, çok acıydı. Anlam veremedim ne olduğunu beğenmedim.
Bir de jalapeno biber vardı o zaten klasik.

Salata söyledik, söylemez olaydık. Yine içi su doluydu. Yağ yerine su mu koyuyorlar anlamıyorum. Ya da malzemeyi yıkayınca iyice suyunu süzmüyorlar o da sonunda suyunu salıyor. Malzemeler kocaman doğranmış , tadı kötü, çok özensiz bir salata. Neden böyle olduğunu bilmiyorum ama biraz dikkat edilmesi gerekiyor. Hiç salata istemeseymişim daha iyiymiş.


Ana yemeğe gelince , ki Allahtan az söylemişiz ,250 gr köfte , 250 gr da kaşarlı köfte istedim. Allahım hayatımda yediğim en berbat kaşarlı köfte. İçine kocaman kaşarı koymuşlar olmuş sana kaşarlı köfte. Bu nasıl bir özensizliktir. Köfte kupkuru , tadı desen yok, baharatları yetersiz. Biz normal köfte söylüyoruz içinden 1 tane acılı köfte çıkıyor. Tam bir fiyaskoydu anlayacağınız. Balgattakiler içinde yediğim en kötüsüydü diyebilirim.
Yanına da yeteri kadar köz biber getirdiler ama bir tane hariç biber közlenmemiş bile neredeyse biber tamamen çiğ .
Hal böyle olunca sordum tabi bu köfteler hazır mı yapıyor musunuz diye. Her şeyi kendileri yapıyormuş. Orda garsonlarla da görüştüm ve durumu anlattım. Fikrimi söyledim . Bize Adana Kebap vs de önermişti garsonumuz ama şimdi iyi ki yememişim diyorum.
Şimdi siz fiyatları duyunca şok olacaksınız o berbat köftelerden normal olanının kilosu 56 tl , kaşarlı köftenin kilosu ise 60 tl. Yani verdiğim paraya mı yoksa o kadar açken mutsuz olduğuma mı yanayım bilemedim. Umarım en kısa zamanda toparlarlar. Salata 5 tl , Ayran (1 lt) 5 tl . Afiyet olsun.  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    16.06.2015 Esin Bozdağ

    Bolu mangalda bizde yemek yedik fakat sizin dediğiniz gibi balgattaki köftecilerin arasında bu kadar özensiz bir yerin ne işi var hayret ediyorum. Lütfen gitmeden önce bir düşünün.

  • Oğuzlar Mah. Ceyhun Atuf Kansu Cad. No:54 Balgat Çankaya Ankara
  • 0312 286 66 73

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart