Bolu Mangal Keyfi

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
05.05.2013

Balgatta Ceyhun Atıf Kansu caddesinde Bolu Mangal Keyfi. Çok ferah ve büyük bir mekan . Tam mangalcı konseptine uygun bir yer. Garson arkadaşlar çok ilgili. Siparişler hemen alınıyor ve en fazla 10 dk içinde geliyor. Servis çok hızlı ve çok memnun edici.Mangala gittiyseniz tavsiyem azar azar hepsinin tadına bakın. Biz biraz tavuk, biraz köfte , biraz adana kebap istedik. Bakalım tadları nasıl diye . Hepsinden çok çok memnun kaldım. Öncelikle ortaya mezeleri getiriyorlar . Biber turşusu, közde biber domates ve sarmısak geliyor masaya. Salata istedik tabi. Mevsim salataları inanılmaz lezzetli . Kaşarlı köftemiz geldi önce. Belki de yediğim en güzel kaşarlı köfte. Tam kıvamında ve çok güzel pişmiş. Ardından hemen kanat ızgaramız geldi. Çok güzel pişmiş ama yanmamış. Bu çok önemli bir ayrıntı . Kanat yanarsa yemesi pek zevkli olmuyor. Ve en son Adana kebap geldi. Çok lezzetliydi. Acısı ne çok az ne çok fazla. Kıvamı harikaydı. Bütün yemekler çok lezzetliydi. Heleki köfteleri çok çok iyiydi. Çok memnun kaldım . Kesinlikle öneririm.


Bolu Mangal Keyfi'nde fiyatlara gelirsek kaşarlı köftenin kilosu 38 tl, tavuk kilosu 26 tl, Adana kebap kilosu 40 tl , salata da 4 tl. Biz 250 gr tavuk kanat, 250 gr kaşarlı köfte, 200 gr Adana kebap söyledik . Birde salatayla birlikte 31,50 tl hesap ödedik. Hem çok doyurucu hem de fiyatlarda makuldü. Mutlaka deneyin. Afiyet olsun ;)


Siparişimizi verdiğimiz gibi ortaya klasik ikramlar geldi.Ezme,turşu,pişmiş soğan ve sarmısak ve bunların içinde en sevdiğim köz biber ve domates.

Bu mekanın salatası da bir başka lezzetli. Gayet bol , kocaman bir yeşillik salatası.

Buralarda asıl yediklerim pek değişmez yani onlar benim asıl sevdiklerim. Önce köfteyle başlayalım. Bana bıraksanız bu köfteyi böyle çerez gibi ekmeksiz bile yiyebilirim. Bu kasap köfte dedikleri şey biraz İnegöl köfteyi andırıyor ya, işte o tadı seviyorum. Aslında hemen hemen bu tarz her mekanda bu köfteler birbirine çok benziyor ama burada bence biraz daha iyi biraz daha lezzetli yani bir fark illa var. Ayrıca pişme kıvamı tam yerinde . Ne yanmış ne çiğ kalmış. Buradan köfte yemeden ayrılmayın.


Son zamanlarda bu mekanlarda tavuk tercihim hep şişten yana oluyordu.Bu sefer uzun zamandır da canım çektiği için tavuk kanat söyledim. Muhtemelen bundan sonra uzun bir müddet kanat söyleyeceğim. İnanılmaz başarılı bir tavuk kanat bu. Aşırı lezzetli. Görüntü zaten beni benden aldı. Öyle bir görüntünün ardından zaten kötü bir tat çıkması pek mümkün değil. Çok güzel pişmiş içi bile tamamen pişmiş ve aynı şekilde üstü yanmamış.Tam anlamıyla iyi.Burada mangal köfte ve tavuk yemeden gitmek olmazdı biz de tabii ki yedik :)
Ama bir de menüye yeni eklenen döneri denedik. Garson arkadaşımız da baya bir övdü çünkü es geçemedim. Beklediğimden çok daha iyi bir döner bu. Tabii bizim asıl Ankara dönercisi diye tabir ettiğimiz mekanlarınkine çok benzemiyor ama tat olarak gayet başarılı. Yağı biraz az buldum o kadar. Sunum olarak da, etin lezzeti olarak da beğendim. Bence iyi bir döner.


Gelelim Bolu Mangal Keyfinde fiyatlara. Bayadır gelmiyordum fiyatlar baya bir artmış. Tamam lezzet iyi ama açıkçası bu sefer biraz abartı buldum özellikle köftenin fiyatını. Bursa ile de baya bir irtibat halinde biri olarak Ankara'da bu köftenin fiyatının biraz abartıldığını düşünüyorum.
1 kg köfte 69 tl, 1 kg tavuk kanat 52 tl , salata (duble) 12 tl , Döner 24 tl , 1 lt ayran 7 tl , cola 3,50 tl. Afiyet olsun.


  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    17.05.2013 aslı

    kesinlikle çok lezzetli köfteleri var sizden sonra gittim ve yemeye doyamadım :)

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    22.05.2013 Gizem

    Kanat da çok güzel ama kaşarlı köftesi leziz leziz :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart