Bolu Mangalzade

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
19.04.2015

Yine bir köfte macerasında buluştuk . Bu seferki konumumuz Kentpark . Mangalzade 'de daha önceden pişmemiş köfte almışlığım var beğendiğim için bir de oturup yemek istedim. Ama bazı garsonlar biraz ilgisiz sanki bir bıkmışlık var gibi üstlerinde ama hepsi öyle değil. Mekan ferah ,içerisi yarı yarıya doluydu.


Siparişimizi verdikten sonra ezme ve turşu geldi masaya . Hayatımda bu kadar kötü ezme az yemişimdir. Sanki böyle günler öncesinden yapılmış, malzemelerin ayarı tutmamış tadı iyi değil. Bir nokta aldık ve kaldı öyle.

Salatamız da geldi, onu da çok beğenmedim yeşillik ağırlıklı olmasını isterdim ben ama havuç ağırlıklıydı. Kaşar rendelenmiş üstüne fena olmamış Ama yine de mutlu etmedi beni.


Bu sefer sadece köfte yemek istedim. Gayet güzel ve lezzetli bir köfte zaten aşağı yukarı bu kasap köfte dedikleri şeyin tadı birçok yerde aynı. Bazısı tabi ki daha lezzetli . Ama burada dikkatimi çeken şey servis ve hizmet. Örneğin 2 kişi yemek yedik ,önümüze köfte geldi, köftelerin yanında hep olur köz biber ve domates. Sadece 1 tane biber ve 1 tane hatta çeyrek domates geldi. Böyle şeyler açıkçası fazla göze batıyor, belki herkes yemiyor kalıyor diye düşünebilirler fakat iyi bir sunum için böyle şeyleri bol tutmak gerekir. Hele ki görüyorsunuz ki 2 kişiyiz, insan bari 2 tane biber, 2 tane çeyrek domates koyar . Köfte lezzetli olmasına rağmen bu ufak ayrıntılar puan düşürdü malesef.


Yemekten sonra İrmik helvası ikram ettiler. Mesela bu ikramlarını aynen ana yemekte de yapmalarını diliyorum :)


Mangalzade de fiyatlara gelirsek, Yarım kilo köfte 26,95 tl , Mevsim Salata 5,40 tl , 1 lt Ayran 5,90 tl , su 1 tl . Köfteyi çiğ de alabilirsiniz, onunda kilosu 42 tl . Fiyatlar normal birçok yerde aynı zaten bu köftenin fiyatı. Afiyet olsun.

siparişimizi verdik hemen salatamız geldi. Salatası fena değil. Öyle bir özelliği bir unutulmayacak lezzeti yok.

Ezmesi sıradan. Heryerde gördüklerinizin aynısı.

Köftesi güzel pişmiş, tadını da lezzetli buldum. Biliyorsunuz kasap köfte biraz İnegöl köfte tarzı , ev köftesi gibi değil. Bu tarzı sevenler için ideal , değişik değil tadı. Pekçok mekandaki ile aynı bir tat.


Fiyatlara gelirsek 1 kilo köfte 78 tl, biz yarım kilo söyledik rahatlıkla yetti. 1 lt ayran 8,90 tl, salata 7,25 tl. Fiyatlar bu tarz mekanlarda genelde aynı ama bence bu köfte için bu fiyat biraz fazla . Piyasada çok daha lezzetlileri mevcut. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart