Boncuk Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.09.2017

Sonunda Cundadayız :) ilk günümüzde güzel bir balık yemek istedik. Boncuk Restaurantı bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine bulduk. Cunda kocaman bir ada olduğuna bakmayın aslında ufak bir yer . Mesela otelimizden merkeze inmek arabayla 1 dk yürüyerek 5 dk sürer en fazla. Merkezde büyükçe bir çarşı var. Bu çarşının içinde ne arasanız var. En çok da hediyelik eşya satan mekanlar, bolca ayvalık tostu büfesi, tabii ki zeytinci ve peynirciler ve balık restaurantları. Hepsi birarada. Ha bir de burada lokma tatlısı ve sakızlı dondurmalar meşhur. Neyse konuyu çok dağıtmadan biz Boncuk Restauranta dönelim
Sahil kenarına dizilmiş restaurantlardan bir tanesi Boncuk. Bu restaurantların hepsinin özelliği mönüler kapının önünde ve orada bekleyen garson bir arkadaş sizi içeriye davet edip elindeki ürünlerin ne kadar iyi vs olduğunu anlatarak sizi ikna etmeye çalışır. Boncuk için tavsiye aldığımız için çok da düşünmedik ki bence hepsi birbirinin azçok aynısı.
Güzel büyük bir mekan, deniz tam karşınızda, yani manzaranız iyi.


Siparişimizi verdik. Masamıza ilk gelen kızarmış ekmekler ile salata . Aslında salata ikram değil. Burada balıklara bir fix mönü seçeneği yapmışlar. Bir çeşit balık salata ve içecek şu kadar fiyat diye. Bizde denemek istediğimiz balığı bu şekilde seçtiğimiz için salata hemen masaya geldi.
Kızarmış ekmek balıkla çok severim. Salata da fena değil.


Kendimize balık sofrası kurmayı çok severiz. Benim için en olmazsa olmaz kalamar ve karidestir. Her yerde yiyebilirim bu ikisini.
Cızırdayarak geldi karideslerim. Ben bu sesi de bu tadı da çok seviyorum . Burada bakmayın küçük bir tabak göründüğüne içi baya dolu. Yani porsiyon büyük. Ama karidesler biraz küçüktü ben biraz daha büyük seviyorum ama çok önemli değil tabi. Tadını burada maalesef çok lezzetli bulmadım. Fena değil ama daha iyilerini pekçok kez yedim.


Hemen akabinde sıcak sıcak kalamar tavamız da geldi. İşte kalamar güzeldi. Zaten görüntüden de belli. Bence kalamar biraz kalın dilimlenecek ve aşırı kızarmayacak, o zaman kuru kuru kıtır kıtır oluyor onu da sevmiyorum. Yerken ağzımda hissetmem lazım. Burada da gayet ideal yapılmış, sevdiğim gibi olmuş. Beğendim.


Balık soframızda yine vazgeçemediğimiz şeylerden biri de köz patlıcan. Ama maalesef her yerde çok iyi olmuyor bu patlıcan. Ya çok güzel geliyor ya çok tatsız. Muhtemelen içine koydukları malzeme veya kullanılan zeytinyağ veya baharatlardan kaynaklanıyor bu durum. Burada sevmedim patlıcanı közleyip, getirip koymuşlar önümüze başka bir esprisi yok.

Gelelim aldığımız fix mönüye. Cundaya özgü, yani burada çok fazla çıkan bir balık olan Papalina sipariş ettik. Çünkü biz bunu hiç bilmiyoruz daha önce hiç yemedik. Merakla beklediğimiz balık hamsinin aynısı ya tat olarak. Tabi biraz hayal kırıklığı oldu bende, hamsiyi sevmediğimden değil başka bir tat beklediğimden. Hamsinin sanki daha küçüğü daha zayıfı ama tadı birebir aynı. Hamsi seviyorsanız gönül rahatlığıyla Papalina yiyebilirsiniz.Boncuk Restaurantta fiyatları merak ediyorsunuz eminim çünkü balık restaurantları fiyat konusunda hep merak uyandırır. Tereyağlı Karides 25 tl, Kalamar Tava 30 tl, Köz Patlıcan 10 tl, Papalina fix mönü 25 tl. Fiyatlar bana uygun geldi. Hatta gerçekten bundan daha pahalı bekliyordum. Bir de şaşıracağınız başka şey kuver ücreti almadılar. Alkol yok diye mi almadılar, yoksa genelde mi almıyorlar veya bize mi öyle denk geldi inanın bilmiyorum. Ama gerçekten genel olarak almıyorlarsa kendilerini tebrik ediyorum :) Afiyet olsun :)

  • Namık Kemal Mahallesi Sahil Boyu No:7 Alibey Adası Cunda 10400 Ayvalık Balıkesir
  • 0536 411 13 49

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart