Burger No 7

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
19.08.2017

Burger No 7 bütün kış neredeyse burayı dinledim, okudum, gördüm. Neymiş bu burger ya dedim bastım gittim. Bastım gittim derken zaten Alaçatı'da kalıyorum :) Neyse öyle böyle derken sonunda geldim buraya. Ama o ne , o nasıl bir kalabalık. Bildiğiniz sıra bekledim. Öyle küçük bir mekan da değil gayet de büyük sayılabilecek bir bahçesi var. Bu arada güzel dizayn :) Ona rağmen 10 dk kadar bekledik. Sıra var bildiğin ismini yazdırıyorsun sana sıra gelince gösterdikleri yere oturuyorsun. Ama bence bu muhtemelen yaz akşamları için geçerli. gündüz ve bahar kış sezonunda bu kadar olacağını sanmıyorum. Bir de öyle kendi başıma kocaman masada tek başıma veya arkadaşımla oturayım falan beklemeyin bu tarihte, herkes yanyana herkes birbiriyle arkadaş. Kısacası boş kalan yere oturuyorsunuz. Ve yemeğinizi yediğiniz gibi kalkmanız gerekecek sırada bekleyen bir sürü insan var. Tabi maaalesef bu biraz gıcık bir durum ama işte merak. O kadar bahsediliyor ki bu burger yemeden geçemedim.
Bu kadar yoğunluğa rağmen çalışanları yine de güleryüzlü. İlgili ve arı gibiler mecburen :)Gelelim denediğim burgerlere. Mönüde ismi WTF-OMG olan burger açılımı what the fuck oh mey god olan burgeri bakalım ne oh my godlık duurmu varmış diye yedim emin olun. İlk bahsedeceğim şey burger köftesi tabii ki. Gerçekten bu zamana kadar yediğim en iyi burger köftelerinden biri. İçi sulu dışı güzel pişmiş yeterince kalın, baharatı az bence kararında çok lezzetli bir köfte. Diğer önemli olay burger ekmeği, ev yapımı bu ekmek de baya baya başarılı. Hazır olmadığı zaten görüntüsünden de tadından da belli. Bütün burgerlerde bu ekmek ve bu köfte (140 gr) var, içine konulan extra malzemeler farklı.
Tabi aslında ben isterdim ki malzemeleri tek tek biz seçelim ama bu yoğunlukta çalışan bir mekan için bu maalesef pek mümkün değil. Artık kendilerinin oluşturdukları kombinlerinden denedik. Wtf burgerin içinde extra olarak hellim peyniri, köz patlıcanlı beğendi sos, barbekü sos, rende patates, mayonez, marul, domates, turşu var. Baharatlı patates kızartması ile servis ediliyor. Rende patates oldukça farklı ve aslında hoş olmuş ama tabi yemeyi baya zorlaştırıyor. Bence çok oh my godlık bir durum yok ama güzel burger. Ama bu güzelliği inanın köfte ve ekmekten geliyor.
Diğer burgerim ise Magic Mushroom. İçinde yine o şahane köftenin yanında dana jambon, kaşar pane, mantarlı köri sos, mayonez, rende patates, domates, turşu var yine baharatlı patates kızartması ile servis ediliyor.İlk olarak yemesinin aşırı zor olduğunu söyleyim. Tepesindeki çubuğu bence kesinlikle çıkarmayın onu çıkarırsanız malzemeleri birarada tutmak daha da zorlaşır. İçi çok dolu olduğu için devasa bir burger geldi haliyle önüme. Çok karışık geldi bana. İçindeki malzemeleri birbiriyle çok özdeşleştiremedim, yakıştıramadım belkide. Hem mantarlı köri sos hem kaşar pane ağır oldu bence bir de jambon var içinde. Kötü diyemem tabi ama diğer burger daha lezzetliydi. Bu arada patates kızartması da başarılı.
Aslında bence burada benim ilk etapta yapmam gereken şey sade bir burger ya da belki bir cheeseburger yemekti. o lezzetli burger ekmeğinin içindeki bence şahane olan burger köftesinin tadını daha iyi alırdım. Karışıklık fazla geldi.


Fiyatları merak ederseniz WTF-OMG 27,95 tl, Magic Mushroom 28,95 tl, ayran 3,50 tl, cola 6 tl. Çok büyük ve doyurucu olduğu için açıkçası lezzeti de iyi ben normal buldum fiyatları. E bir de burası Alaçatı, maalesef burada neyin fiyatı uygun ki. Deneyin bence, afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart