Burger Station

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
22.08.2016

Burger Station Taurus Avm içinde self servis olmayan mekanlardan biri.Taurusta böyle seçenek de öyle fazla yok. Baya büyük bir mekan. İçi ferah, hoş dizayn edilmiş. Gittiğimizde öyle kalabalık da değildi. Garsonları da ilgili,güleryüzlü. Burgerimiz konusunda da yardımcı oldular. İlk girdiğim anda sevdim burayı. Terası da var, sigara kullanalar için avmde büyük avantaj.


Siparişimizi verdikten sonra ortaya ekmek ve yağ içinde dilimlenmiş siyah zeytin geldi. Gelen ekmek, burgerde kullanılan ekmek. Gerçekten lezzetli. Bunu da sunmuş olmaları, gösteriyor olmaları benim hoşuma gitti.
Menü aslında gayet zengin , pekçok yemek türü var burada ama bence en mantıklısı burger yemek.

İlk burgerim menüdeki Station Chef Burger. Burada yapılan burgerlerin hepsi baya dolu dolu. Çok da güzel farklı seçenekler var. Mesela bu Statin Chef Burgerin içinde ızgara sucuk,cheddar peyniri, hellim ızgara, karamelize soğan ve tabi ki klasik olarak yeşillik, domates, turşu hepsinde var. Cheddar zaten tartışılmaz burgere en yakışan şeylerden biri. Izgara hellimi de gayet beğendim.Hatta size ek olarak söyleyim mozzarella da burgere çok yakışıyor. Neyse konumuzdan sapmayalım. Tercihim hep çiğ soğandan olur benim ama karamelize soğan artık burgerlerde klasikleşmiş bir şey , bana göre fena değil. Fakat sucuğu sevmedim. Olmamış köftenin üstüne yakışmamış. Sucuğu ayrıca lezzetli yani kötü bir sucuk değil fakat burgerin içinde ben sevmedim.
Ama onun haricinde gerçekten lezzetli bir burger. Tamamen dana etinden oluşan bu burger güzel pişmiş ama kurumamış. Ayrıca 140 grlık burger bile bence gayet doyurucu porsiyon büyük. Yanında patates kızartması ve coleslaw dediğimiz şu ağırlıklı olarak lahanalı, havuçlu ,hafif şekerli,mayonezli sosla birlikte servis ediliyor.Patatesini sevmedim. Ben böyle kalın kalın baharatlı patateslerden hoşlanmıyorum hamur gibi geliyor bana. Burgerin yanına her zaman çıtır patates yakıştırırm.Diğer burgerim ise biraz daha farklı , Aborjine Burger. Bu burgerin farkı içinde sarımsak ve kaşar ile marine edilmiş köz patlıcan olması. Çok ilginç ama gayet güzel olmuş.Yine aynı şekilde içinde hellim ızgara ve diğer malzemeler var. Bu burgeri de beğendim bence farklı ve başarılı bir tat.


Gelelim Burger Station'da fiyatlara Station Chef Burger 140 gr 21,50 tl, Aborjine Burger 140 gr 18,50 tl, ayran 5 tl, cola 5 tl . Bence yine içecekler pahalı fakat burgerler lezzetli ve porsiyon büyük, doyurucu. Zaten home made bir burger yemek istiyorsanız fiyatlar pekçok yerde ortalama böyle. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart