Çardak Pide Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
06.09.2015

İstanbul Yolunda bulunan kocaman yeşillikler içinde bir mekan Çardak. Zaten en dikkat çekici yanı bu. Bozkır Ankara'da böyle bol yeşil içinde bahçe bulmak kolay değil. Ama yanlış anlaşılmasın yok demiyorum da çok da değil yani. Aslında buranın açık büfe kahvaltısı çok meşhurmuş ama kaldırmışlar biz yetişemedik. Haftasonu gidiyorsanız mutlaka rezervasyon yaptırın. Çünkü biraz daha tepelerde daha sakin iyi masalar var onları isteyin. Rezervasyon olmazsa burada yer bulmak zormuş.
Mekanla ilgili bir sıkıntımız olmadı. Vale hizmeti de var , park için de uğraşmıyorsunuz. Fakat garsonların çoğu çok ilgisiz , hepsi diyemem ama birçoğunun yüzü gülmüyor . Bu da güzel görünmüyor bence.

Dediğim gibi açık büfeyi kaçırdık. Serpme kahvaltı kaldı bize. Açıkçası kahvaltısı kötü değil ama yetersiz geldi bana. Mesela daha çok peynir çeşidi olsun isterdim. Sadece kaşar ve beyaz peynir vardı, beyaz peynirin tadı da gayet vasat. Yeşil zeytin ve siyah zeytin normal klasik market zeytini yöresel bir şey yok yani.
Bal kaymak başarılı ama onu da istedik getirdiler , başta yoktu sofrada. Tahinli pekmez seven için güzel.
Patates kızartması ve sigara böreğini beğendim. Özellikle sigara böreği iyi yufkadan yapılmış. Çıtır çıtır gayet lezzetli. Aynı tabak içinde gelen salçalı sosis de güzel olabilirdi fakat soğuktu. Soğuk olduğu için de hiç yenmedi.
Domates salatalık söğüş de biraz daha fazla olabilirdi.
Kahvaltının tatlı kısmı gayet yeterli.


Kahvaltıda yediğim en güzel şey Kuymak oldu. Bayıldım diyebilirim. Hele sıcakken o içindeki peynir böyle sünerken mükemmeldi. Normalde kuymak için özel bir peynir var ondan yapılıyor diye biliyorum. Ama buradaki kaşardan yapılmış olabilir. Öyle geldi bana. Ama yine de tadı çok güzeldi. Tereyağ ile peynirin harika uyumu.


Kahvaltımızın içinde sucuklu yumurta da var. Aslında bir özelliği yoktu çünkü sucuk böyle iyi bildiğimiz sucuk markalarından değil. Fakat işte yumurtayı sucuğu vs bakır sahanda yaptın mı iş değişiyor. Ayrı güzel bir lezzet katıyor. Buradakini de bu yüzden beğendim.
Çay ise kocaman bir semaverde geliyor. İstediğin kadar iç dur.

Söylemeden geçemeyeceğim ve kahvaltı içinde en beğendiğim şeylerden biri kesinlikle ekmek. Sıcacık ve harika bir tadı var. Küçük görünmesine rağmen içi dolu sıkı bir ekmek. Sadece o ekmeğe bile bal kaymak sürüp yenilir.

Bu arada söylemeden geçmeyim buranın en meşhur yemeklerinden biri de pideymiş, ama tadına bakmadığım için nasıldır bilmiyorum.
Çardak Pide 'de fiyatlara gelirsek, 2 kişilik serpme kahvaltı 50 tl ,Kuymak (büyük tava) 15 tl. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart