Cevizlibağ

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.10.2013

Beypazarına gittiğimiz gibi açıkhavada kahvaltı yapabilceğimiz bir mekan arıyorduk.İnternetten biraz araştırma yapınca Cevizlibağın aradığımız kriterlere uyduğunu farketmiştim. Yeri bulabilirmiyiz diye düşünürken Beypazarı girişindeki tabelalar yardımcı oldu bize. Cevizlibağı çok rahat bulduk.Merdivenlerden aşağı inerek içeri giriyorsunuz.Yeşillikler içinde bir bahçe karşıladı bizi. Çardak şeklinde olan masalara geçtik. Sağolsun garson arkadaşlar da çok iyi karşıladılar bizi.Aslında İnözü vadisinin hemen yanında Cevizlibağ fakat vadi kurumuş malesef.Yine de hoş bir yer.


Mis gibi havada güzel bir kahvaltı yapalım istedik.Kahvaltı tabağı siparişimizi verdik.Önce tazecik ekmeğimiz geldi.Kahvaltı tabağı sadece tek kişiye yetebilecek bir kahvaltı tabağıydı.Yani her şey öyle çok bol bol değildi.İçindeki köy peynirini çok beğendim gayet lezzetliydi hatta sonradan ilave istedik.Beypazarının meşhur gözlemesi vardı kahvaltıda.Sıradan bir gözlemeydi ama lezzetliydi.Beypazarına has kuru ve simit getirdiler. Bal ve reçelimiz ayrıca geldi.

Kahvaltı menümüzün içinde Mumbarlı yumurta da vardı.Mumbar sucuk içiymiş yani sucuğun böyle kıyma gibi olduğunu düşünün.Açıkçası pek öyle bir sucuk tadı alamadım daha çok kıymalı yumurta gibiydi.Yani çok bir özellik göremedim,ama tadı öyle kötü değil.Yenebilir .


Cevizlibağda fiyatlara gelince, kahvaltı menüsü 15tl.Bunun haricinde su 1 tl,extra olan peynir tabağı 2 tl.Mekan olarak güzel bir yer.Beypazarında ne kadar çok mekan vardır bilemiyorum tabi ama kahvaltı için Cevizlibağı önerebilirim. Afiyet olsun :)
  • İnözü vadisi 2.km Beypazarı Ankara

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart