Cici Piknik

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
12.08.2016

Döner deyince akla Ankara geliyorsa, Ankara'da döner deyince de akla gelen isimlerden biri de Cici Piknik olur. Ankaralı olupta bilmeyen duymayan var mıdır bilemedim açıkçası. Çok yer vardır dönerde ama iyi yer öyle çok yoktur.
Cici piknik Kızılay Kumrularda küçücük bir mekan. Mekan küçük ama lezzet büyük, servis büyük , hız büyük, güleryüz de büyük sayılır. Arı gibi çalışan derler ya aynı öyle bir yer.Siparişinizi verin , sonra 2 dk içinde hazır olsun, alıp yiyin ve gidin. Çünkü sizin kalkmanızı bekleyen insanlar mutlaka vardır. Öyle bir yer yani ;)

Dönerin 2 çeşidini de denedim. Tabi ki daha önce de yediğim bir mekan ama tanıtmak bugüne nasipmiş. İlk olarak ekmek arasıyla başlayalım. Burada dönerin bu kadar güzel olmasının nedeni , yağının tam kararında olması bu bir,döner yağlı olmalı öyle yavan olmamalı, ikincisi ise iyi et kullanılması. Yani öyle kıyma falan değil bildiğiniz kırmızı et bu. Ağzınızda kayıp giden yumuşaklıkta güzel pişmiş tam bir Ankara Döneri. Bu kadar sevilip tutulmasının sebebi de bu.Üçüncüsü ise burada pişen döner kömür ateşinde . Gerçi diğeri de yine lezzetlidir fakat kömür ateşinin tadı bir başkadır onun da müdavimleri çoktur.
Benim için ilk sırada olmasa da Cici Piknik iyi bir dönercidir.


Dürüm veya ekmek arası, tercih sizin, sonuçta hangisini seviyorsanız. Lezzet aynı .


İşte yediğimiz güzel dönerimiz.

Fiyatlara gelince, Cici piknik'de Ekmek Arası Döner 15,50 tl, Lavaş Döner 15,75 tl , Ayran 2 tl , Cola 2,50 tl. Lezzetine göre fiyatı da gayet güzel. Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart