Ciğerci Aytaç

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
19.02.2016

Siteme gelen bir mesaj Ciğerci Aytaç'ı keşfetmemize sebep oldu. İyiki de keşfettik. İçeri girdiğimiz anda mekanın ortaklarından biri olan Aytaç bey , biz mekandan çıkana kadar ilgilendi bizimle. O kadar belli ki işini gerçekten severek yaptığı. Hikayeside çok güzel. Bu işe ufak seyyar bir arabayla başlamış ve bugüne kadar gelmiş. İşte ne güzel emek vermiş ve karşılığını da çok güzel almış. Kendisi de çok pozitif bir insan. Bizi çok çok iyi ağırladı.
Mekan gayet büyük ,çok ferah. Biz gittiğimizde çok kalabalık değildi, birkaç masa dolu. Güzelce oturduk ve önümüzde bulunan menüden siparişimizi verdik.Daha biz sipariş bile vermeden önümüz öyle bir doldu ki mezelerle ne yapacağımızı ne yiyeceğimizi şaşırdık. O nasıl bonkörlük arkadaş. Bu kadar meze çeşidini birarada öyle her mekanda bulamazsın. Ve inanın hepsi birbirinden güzel.2 çeşit ezme , biri köz patlıcanlı, ikisi de çok iyi. Turşu , Rokalı domates salatası, pişmiş soğan, ayrıca soğan salatası , yoğurtlu patlıcan zaten bir harika lavaşa sürüp sürüp yedik. Cidden bir abartı yok hepsi çok iyiydi.


Köz biber ve domates olmadan zaten olmaz, fakat biberler baya acı geldi bana pek yiyemedim.

Siparişimizi verdik ama öncesinde , buranın yaprak ciğerinin meşhur olduğunu duyduğum için, aslında ciğeri pek sevmememe rağmen, küçük bir porsiyon , tadına bakmak üzere istedim. Aytaç bey ciğeri kendi özel standında sizin önünüzde özel olarak yapıyor.Böyle alevler falan çıkartarak özel soslarla yapılıyor. Yani tadından önce sunumu bile harika.

Gerçekten de o nasıl ciğer, nasıl lezzetli. Ben ki o kadar fazla sevmememe rağmen bayılarak yedim. Fakat bunu hemen sıcakken yiyeceksiniz ki Aytaç bey de böyle söylüyor, tam tadını alabilesiniz. Soğuduğunda ciğer kuruyor ve bu güzel tadı kaybediyor. Ciğer sevmiyorsanız bile Allah için burada bu ciğerin tadına bakın.


Gelelim asıl siparişlerimize, ilki tabi ki Adana Kebap. Böyle bir mekanda Adana'nın tadına bakmamak bence olmaz. Çünkü benim her zaman favorimdir kendisi .Gayet iyi bir görüntüyle gelen Adana Kebabıma bayıldım. El kıymasından hazırlanıyor çok belli. Tam bir Adana yani, deneyin pişman olmazsınız.Çok lezzetli.


Diğer yemeğimiz Ali Nazik. 2 şekilde isteyebilirsiniz . Adana veya kırmızı etle. Biz kırmızı eti tercih ettik. Patlıcanı da yoğurdu da yağı da tam kararında. Etler iyi pişmiş , yani hiçbir falso yok. Lezzetli.


Bu yemeklerin yanına tabi güzel bir ayran yakışır. Öyle o kapalı ayranlardan değil.Zaten olmaz. El yapımı güzel bir ayran içtik böyle köpüklü köpüklü.

Aytaç bey yine bize bir güzellik yaptı ve mantarımın tadına bakmadan sizi göndermem dedi. Ki aslında yiyecek çok yerim kalmamıştı. İstiridye mantarını yine kendisinin portatif standında pişirip üzerini soslayıp,kaşarlayıp önümüze sundu. Allahım bu mükemmel bir şey. Bu lezzeti tarif edemem.Öyle güzel öyle nefis. Bütün tabak bitti, daha olsaydı muhtemelen daha yerdim.


İşte bunların hepsinin tamamı da burada.


Bu güzel yemeğin üstüne bir çay içtik ama asıl süpriz Dibek kahvesi. Gördüğünüz üzere çok özenilmiş güzel bir sunumla ikram edildi. Tadı da güzel , ellerine sağlık.


Gelelim Ciğerci Aytaç'da fiyatlara , biz bunların hepsine 52 tl hesap ödedik. Yani bu masaya bakarsanız resmen bedava. Ama Aytaç bey bizden ne ciğer için ne de mantar için bir ücret almadı. Sağolsun bize ikramı oldu hem de bol bol. Bu yüzden ve bu şahane yemekler için ve ayrıca bu şahane hizmet için de kendisine çok teşekkür ediyorum. Uzun zamandır bu kadar çok yemeği bu kadar zevkle yememiştim.
Ali Nazik 24 tl , Adana Kebap 22 tl , Ayran 3 tl. Deneyin , Afiyet olsun.
Daha önceden bildiğimiz bir mekan zaten gayet rahatız. Tabi ki bütün kararları Aytaç beye bıraktık. O bizim için en iyisini düşündü.
Masaya gelen mezelerin zaten kendisi başlı başına bir olay. Yok yok diyebileceğimiz kadar çok meze var.Gerçekten saymakla bitmez. O kadar çok meze sanmayın ki tatları sıradan hepsi birbirinden lezzetli. Sadece mezesi bile özlenir buranın.
En beğendiklerimden başlarsam Patlıcan salatası mükemmel.
Yoğurtlu mezesi harika tahminim içinde süzme yoğurt da var.
Menüye yeni eklendiğini düşündüğüm domatesli soğanlı bol nar ekşili naneli salataya bayılacaksınız.
Ezmesi keza öyle su içinde değil iyi malzemelerle yapılmış acısı kararında.
Bunların yanında şahane bir yeşillik salatası da var.
Ve pişmiş soğan,biber turşusu ,sumaklı soğan salatası. Masa baştan sona daha yemekler gelmeden doldu anlayacağınız.Gelelim ana yemeklerimize hepsi sırayla gelmeye başladı. Kuzu Küşleme uzun zamandır yediklerim içinde en iyisi et bildiğiniz lokum olmuş içi de hafif sulu. Tuzu tam kararı. Öyle güzel pişmiş. Bugün favorim Küşleme oldu açıkçası.

Ardından hemen Kuzu Sırt göründü. Görüntüsü zaten mest etti. En iyisi budur diye düşündürdü ama küşleme bir tık önde. Çok güzel pişmiş ve lezzeti yerinde. Gerçekten iyi bir et yediğinizi sonuna kadar hissettiriyor.

Ardından favorilerimden biri eskiden çok iyi bildiğim meşhur Adana Kebap. Porsiyon olarak da doyurucu. Baharatı acısı da yerinde. Yanında gelen yağlanmış lavaşlara sarıp sarıp yiyeceksin biraz da soğan koyacaksın. İşte lezzet bu.

Bu kebapların yanında en güzel yayık ayran gider tabi ki .

Köz biber ve köz domates olmazsa olmaz. Acısı da var tatlısı da.


Aytaç'ın lakabı nedir ciğerlere fısıldayan adam. İşte bu ciğeri yiyince bu ne demek daha iyi anlıyorsunuz. Kendine has pişirmesi ve sunumuyla farklılık gösteriyor. Ankara'da bu şekilde ciğer yapan görmedim. Ciğer sevmeyene bile yedirtecek cinsten bu yaprak ciğer. İçine koyduğu sosları extra extra lezzet katıyor. Tek kelimeyle mükemmel. İster lavaşla yiyin, ister servisinde bulunan pideyle yiyin. Her türlü çok iyi.


Son olarak geldik Kayın mantarına , diğer ismi İstiridye mantarı.Yine Aytaç beyin özel yapımı, alevler içinde bir şov eşliğinde önümüzde pişirilen bu mantar çok çok lezzetli. Sarmısak tadı öyle güzel geliyor ki. Bu kadar yakışacağını düşünmüyorsunuz.Üzerine bol kaşarla servis edilen bu mantarı mutlaka deneyin.Yemekler bitince sıra tatlıya geldi tabi. Buranın meşhur künefesi ve Mersin'in o güzelim tatlısı Kerebiç. Yanında bir de Fıstıklı Kadayıf. Hepsini tattık. Favorim künefe kesinlikle 10 numara. Kerebiç ve Kadayıf da fena değil. Kerebiçin içi fıstık dolu. Yemesi bile zor. Ama birini tercih edecekseniz bence Künefe.Taze çay ile çok iyi gitti bu tatlılar.Ve son olarak bu yemeğin üstüne güzel bir Dibek Kahvesi içtik. Aytaç beyin özel sunumu ile özenle hazırlanmış güzel bir kahve. Her şey dört dörtlüktü. Teşekkür ederiz.

Gelelim fiyatlara. Bu kadar yedik içtik acaba ne kadar bunların fiyatı. Kuzu Küşleme 32 tl, Kuzu Sırt 32 tl, Adana Kebap 25 tl, Yaprak Ciğer 26 tl, Kayın Mantarı 10 tl, ayran 3,50 tl, cola 4 tl, Künefe 10 tl, Kerebiç 12,50 tl. Aslında bu hizmete bence fiyatlar gayet normal. Öyle aşırıya kaçılmış bir fiyat görmedim. Biz çok memnun kaldık herkese tavsiye ederiz . Afiyet olsun :)
 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  01.03.2016 Baran

  Daha önce gerek Ankara gerek Mersin birçok yerde yemek yedim sanki Mersin adana mutfağını alıp gelmiş Aytaç bey tavsiyeniz üzerine gittik hikayesini anlattı bize bu işin içinden gelen bir ailenin varisi
  Tek kelime mükemmelll
  İkramlar Güler yüz ilği alaka
  Aytaç beyin yaprak ciğeri süper
  Tam kıvamında masanızın başında size özel yapıyor
  Bölgede hatta Ankara’da bulunan ciğerciler halt etmiş yanında
  Kesinlikle tavsiye ediyorum
  Mutlaka gidin pişman olmayacaksınız
  Birçok yazar ve siz gibi değerli gurmeler keşfetmiş sizin sayenizde bizde keşfettik artık
  Fiyatları şaşırttı bizi bedavaya yakın:))
  kalitesini bu şekilde devam ettireceğine inanıyorum
  Teşekkürler...

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  11.03.2016 Sevda Furkan

  Haftasonu burdayız inş, harika görünüyor.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart