Çinii Bahçe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.09.2017

Bursa dönüşü bu sefer durağımız Sivrihisar. Çünkü biz o meşhur ballı gözlemeden yemek istiyoruz.
Çini Bahçe öyle planlayıp geldiğimiz bir yer değil. Öyle karşımıza çıktı bizde durduk. Güzel bir işletme. Maşallah çok misafirperverler. Herkesle çok güzel ilgileniyorlar. Bir dinlenme tesisinden çok da beklenmeyecek hareketler, takdir ettim.
Büyük sayılabilecek bir mekan burası.


Mönülerinde kendileriyle ve Sivrihisarla ilgili kısa bir bilgi de var.

Ballı Gözleme söyledik ama o gelmeden önce başladılar ikramlık getirmeye. Tabi ben şaşırdım biraz bu kadar ikram niye diye. Farkettim sonradan, içeride marketleri de var. Ve burada tadına bakıp içeriden alabilirsiniz mantığı var. Çok iyi bence.
Bir tabakta tulum peyniri, lavaş, kaşar peyniri,ve sucuk geldi. Beğenirsen git al. Bence sucuk güzeldi :)
Ballı gözlemeye gelirsek görüntü çok iyi bence tadı da iyi ama gözlemenin içinde yoğunca bir yumurta var, ve aynı zamanda bal. Üstüne de kaymak konulmuş. Yumurta sevdiğim için beni rahatsız etmedi ama sevmeyenler için çok baskın bir tat olmuş. Üzerindeki kaymak da güzel. Değişik bir tat. Yemek gerekir. Bence burada da güzel yapılmış, zaten bu gözlemenin olayı buysa.
Sonra güveçte yoğurt geldi. Yoğurdu beğenmedim. Yöresel bir tat almadım, market yoğurdundan çok da farklı gelmedi bana

Ve kuruyemiş geldi bakın gözleme hariç yazdıklarım hep ikram, alırsanız diye :) Ama bence hoş bir olay, mesela yoğurt çok büyüktü. Yani aslında baya cömertçe bir davranış. Az da koymamışlar çünkü tabaklara. kuruyemişi fena değil.


Ballı Gözleme fiyatı 15 tl. İlk bakışta biraz pahalı gibi gelebilir ama normalde de bal ve kaymak pahalı şeyler biliyorsunuz. O yüzden normal bence. Yolunuz düşerse uğrayın, hizmet çok iyi. Afiyet olsun.  • Böğürtlen Mahallesi 26600 Sivrihisar Eskişehir

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart