Cook Point

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
23.08.2017

Cunda'daki son gecemiz artık güzel bir yemek istedik. Çünkü Ayvalık tostunda hüsrana uğrayıp balıkçı da bizi çok tatmin etmeyin bu Cunda'da artık iyi bir yemek istiyorum diye isyan ettim. Cook Point bir blogger arkadaşım sayesinde tavsiye üzerine gittiğim bir mekan. Çarşıda sahil şeridini gezerken neredeyse sonlarında diyebilirim yerlerine.

Hemen girişinde hatta daha girmeden sağınızda kocaman bir büfe var eski bir arabayla dizayn edilmiş. Türkiye'deki neredeyse tüm gazoz markalarını burada bulabilirsiniz. Buradan bakıp seçip sipariş verebilirsiniz tabi bu markaları tanıyorsanız. Benim gibi birçoğunu tanımıyorsanız bu seçimi mekana bırakmakta fayda var :)
Çok sevimli bir mekan olduğunu söylemeliyim. İçeri girdiğiniz anda bir sıcaklık alıyor sizi. Ne çok büyük ne de küçük bir yer burası. Bahçesi de oldukça keyifli. İç kısımda bir duvarda biriktirilen anılar var asılmış, çok belli. Bir sürü bir şeyler asılmış, notlar yazılmış. Çok hoşuma gitti.

Mekanın bir aile işletmesi olduğu belli bence hani dedim ya içeri girdiğiniz anda sıcak samimi bir ortam karşılıyor sizi diye, işte bu yüzden. Sena hanım ve Seran bey evli çok tatlı bir çiftler. Cunda'da böyle güzel iki insanla tanışacağım inanın aklıma gelmezdi. Sena hanım yemeklerin hepsini kendi yapıyor ve tarifler de kendisine ait. Hepsini özenle hazırladığı yediğimiz yemeklerden belli, onlara değineceğim şimdi.
Bu maceraya 2011 yılında İstanbul'da Beyoğlunda ufak bir dükkanla başlayıp, daha sonra bu lezzetli yemeklere çok rağbet olup bu dükkan talebi karşılamayınca Ortaköye geçip Cook Pointi büyütmüşler. Sonrasında ailelerinin Cunda'ya gelmesiyle birlikte kendilerinin oranın karmaşasından sıyrılmak ve çocuklarını buradan uzak bir yerde büyütmek istemesi sebebiyle, Cunda'da devam etme kararı alıp tası tarağı toplayıp buraya gelmişler. Biz Seran beyden dinledik bu hikayeyi ama mönünün ilk sayfasında Cook Point aşama aşama anlatılıyor.

Şimdi bakalım bu güzel yemeklerin tadına. Zaten bir yemeğimiz kafamızda belliydi. Çünkü bu yemekle ilgili internette çok yorum yapılmış ve çok övülmüş, diğer yemeğimizi mekanda çalışan tatlı bayan sayesinde verdik.
Siparişimizi verdiğimiz gibi masamıza zeytinyağı içinde doğranmış zeytin ve ekmeğimiz geldi. Zeytin çok lezzetli.

İlk yemeğimiz işte o internetten çok duyduğum Cook Pointin meşhur Gül Mantısı. Görüntü baştan süper. Mantılar tereyağında kızarmış şahane görünüyor. Üstüne güzelce yoğurt ve domates sosu döktük. Ben böyle kızartılmış olarak yapılan mantılardan bu kadar iyisini ilk defa yiyorum. Gerçekten herkesin övdüğü kadar hatta fazlası var. Cundaya gelirseniz bu lezzeti sakın kaçırmayın.
Gelelim mekanın tavsiye ettiği diğer yemeğe, Dana De Bazlama. Bazlama ekmeği üzerine sotelenmiş bonfile parçaları üzerine parmesanlı krema sos dökülmüş. Yanında da kocaman bir baharatlı patates kızartması. Ama baharat oranı abartı değil yani bence en iyisi.
Bonfile süper pişmiş çok lezzetli ama yemeğe asıl lezzeti veren üzerindeki sos. Zaten kremalı soslara bayılırım bu da oldukça güzel olmuş. Ete çok yakışmış. Sadece alttaki bazlamalar biraz sert geldi o kadar. Bu yüzden ekmek tercih ettim. Gül mantısı evet favorim ama bu yemek de hiç yabana atılacak gibi değil :)


Bu da denediğimiz gazoz. Aslında biz adanın gazozunu içecektik ama maalesef bir tane kalmış o da sıcakmış, dolapta değilmiş. O yüzden yine tavsiye üzerine Ordu gazozu Ufuk marka içtik. Çok değişik aşırı hafif bir tadı var. Yani çok rahat 3 şişe içilebilir. Öyle gazı yüksek değil neredeyse hiç yok denecek kadar az. Güzel tatlı bir tat var içinde. Benim baya hoşuma gitti.

Ve Seran beyle güzel sohbetimizi ederken masamıza ikram olarak gelenler.
Tazecik şahane bir çay :)
Sohbet koyu olunca kahveyle taçlandırmak lazım. Kahvemizi içip 40 yıl hatrımızı da bıraktıktan sonra artık müsaade isteyebiliriz :)Ve bana yaptıkları güzel jest :) Hatıramızı güzel bıraktık buraya :) Teşekkür ederiz :)

Cook Pointte fiyatları merak edin bence :)Gül Mantı 25 tl, Dana De Bazlama 35 tl, gazoz 5 tl, Türk kahvesi 8 tl, çay 5 tl (bizimki ikram tabi) Bana fiyatları gayet normal geldi. Özellikle yemeklerin fiyatı hiçbir şekilde abartı değil.. Ki lezzetine göre gerçekten çok normal bu fiyatlar.
Cookpointi aklınızın bi köşesine yazın bir gün yolunuz düşerse Cunda'ya deneyin, asla pişman olmayacaksınız.
Bu güzel ev sahipliği için Sena hanım ve Seran beye tekrar teşekkür ediyorum. Güzel keyifli bir akşam oldu :)
Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart