Çorbacı Hasan Usta

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
08.05.2016

Çorbacı Hasan Usta daha önce de ziyaret ettiğim sadece Etli Ekmeğin tadına baktığım bir mekan. Bu sefer daha kapsamlı keşif yapmaya geldik. Anneler Günü de bahanemiz oldu. Tabi dekor fln yenilenmiş, masalar fln hep değişmiş. Sanki böyle daha bir aydınlık ve ferah olmuş.
Bu mekandaki en dikkat çeken şeylerden biri çalışanların çok ilgili olması. Çok güleryüzlüler, gerçekten gelen müşteriyi memnun edebilmek için çok iyi çalışıyorlar ve bence bunu içten yapıyorlar.Tabi mekanın sahibi Hasan bey de masalarla tek tek ilgilenip hal hatır soruyor. İşi severek yapmanın hali gerçekten bir başka.

Siparişimizi verdikten sonra, buradaki en meşhur yemeğin Mercimek Çorbası olduğunu bildiğimden az da olsa tadına bakmak istedim. Hayatımda bu zamana kadar içtiğim en iyi Mercimek Çorbası. Gerçekten abartmıyorum yok böyle bir lezzet. Daha sonraki ziyaretlerimde de çorbayı hiç es geçmedim. Kaç kere tarif ile ilgili ipucu istesem de Hasan beyi bir türlü ikna edemedim. Çalışanlar bile görmüyormuş çorbayı nasıl yaptığını. Sadece çorbayı yapmak için özel bir odası varmış ve kimse bu odaya giremiyormuş. Yani anlayacağınız bu çorba çok kıymetli. Mutlaka tadına bakın şiddetle tavsiye ediyorum.

Tabi ki masamız mezelerle donatıldı. Çiğ soğanından ,pişmişine , ezmeden turşuya mezeler sofrayı kalabalıklaştırdı.

Son olarak ortaya gelen kocaman salata ile masayı tamamen doldurduk. Salata roka ağırlıklı gayet lezzetli , fakat üstü sumak dolu. Ben sumak sevmedğim için olmamasını tercih ederdim. Siz de sevmiyorsanız önceden uyarırsanız koymuyorlar.

İlk olarak Etli ekmek siparişimiz geldi. 1 porsiyon Etli Ekmek , 1 porsiyon Bıçak Arası. Yani bize göre 1 kıymalı, 1 kuşbaşılı. Daha önceden de bildiğim üzere yine aynı lezzet, hiç bozulma yok, gayet başarılı. Özellikle pidesinin incecik olması büyük bir artı.Malzemesi yeterli, tadı lezzetli.Daha önce yemediğim ilk defa tadına baktığım ise Yaprak Adana. Yediğim iyi Adana kebaplardan. Listenin üst sıralarında yer bulabilecek kadar iyi bir kebap. Porsiyonu gayet büyük, yeterince doyurucu. Zırhtan çekilerek yapılmış , çok belli. Bol yeşillik içinde güzel bir sunumla önümüze gelen kebabımızı ben çok beğendim.


Bu güzel yemeğin yanında bence içilmesi gereken şey ayran. Ve burda da bir Yayık Ayran var ki sormayın tadını, gidin için.

Yemeğimiz bittikten sonra Semaver çay geldi.İkram tabi bu. Başka bir lezzeti oluyor bu semaverin. Güzelce çayımızı da içtik.

Şimdi gelelim Çorbacı Hasan Usta'da fiyatlara, Mecimek Çorbası 7 tl , Yaprak Adana 22 tl , Etli Ekmek 10 tl ,Bıçak Arası 15 tl , Yayık Ayran 3 tl . Bana sorarsanız fiyat, porsiyon ve lezzet performansı birbirine uyumlu. Bu doyuruculuğa ve lezzete fiyatlar öyle pahalı gelmedi bana. Her şeyden çok memnun kaldık. Afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart