Çorbacı Hasan Usta İFTAR

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
26.06.2016

Ramazanın son haftası, birçok kişi gideceği yere gitti aslında fakat son bir defa daha diyenler için bu yazı.
Şimdi diyeceksiniz biliyorum bu aralar sürekli aynı mekan diye. Aslında planda gerçekten buraya gelmek yoktu. Hatta eminim diğer davet eden mekanlarda şimdi kızacak bana. Çünkü Ramazan içinde artık bir yere gitmeyeceğimi söylemiştim. Fakat kıramayacağımız bir davet oldu. Çorbacı Hasan Usta'da nasibini aldı.
Bu sefer arka bahçedeyiz. Açık havada çok keyifli oldu iftar. Öyle sıkışık da değil masalar rahatça, iftarımızı açtık.

Masalar bizler gelmeden önce hazırlanıyor her mekanda olduğu gibi. Hasan Ustanın her zamanki mezeleri masada hazır. Ezme , pişmiş ve pişmemiş soğan, salata, acı biber turşusu. İftara özel çiğköfte ve hurma da bulunuyor. Extra bir iftariyelik yok. Bir zeytinin eksikliğini hissettim.Mis gibi yayık ayranı da masada. Tabi dilerseniz gazlı içecek söyleyebilirsiniz.

Burada asıl meşhur olan şey çorba olduğu için öyle diğer mekanlarda iftarlarda yediğiniz sıradan çorbalara benzemez. Yine şahane ötesi şahane bir mercimek çorbası içtik. Ellerine sağlık Hasan Usta.

Birçok mekanda olduğu gibi burada da iftar menüleri var. 3 seçeneğiniz var tabi menü almak isterseniz. İçinde Etli Ekmek olan , Yaprak Adana olan ve Kuzu Lokum olan. Bu sefer benim tercihim Kuzu Lokum'dan oldu. Etli Ekmek'in de Adana'nın da ne kadar lezzetli olduğunu tekrardan anlatmıcam , zaten artık beni takip eden bunu öğrendi. Kuzu Lokum'dan bahsedebiliriz.Tam adına layık . Çok güzel pişmiş gerçekten lokum. Lezzeti çok iyi, hafif, aralarda yağlar var tabi o da pişerken tadını verecek, istemezseniz yemezsiniz ben yemiyorum mesela. Beğendim bu da tavsiye edilir.Üstüne de menüden cevizli baklava var. Baklava çok severim ama cevizlisini değil. Açıkçası çok da doyduğum için tadına bile bakamadım. Ama semaver çayımız bize özel bu sefer yine gayet güzeldi.

Gelelim bu menülerin fiyatlarına, Menü 1 dedikleri Etli ekmek , çorba, tatlı , iftariyelik ve içecekten oluşan menünün fiyatı 25 tl, Menü 2 Yaprak Adana olan 35 tl, Menü 3 Kuzu Lokum olan 45 tl. Valla bana sorarsanız bu lezzete bu fiyatlar gerçekten uygun. Öyle başka yerlere gidip bir iftar menüsüne aşağı yukarı 100 tl ödeyip bir de üstüne buz gibi yemekleri yemek bence hiç akıllıca değil. Karar sizin . Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart