Costa Sarıyaz Otel

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13-17.08.2017

Costa Sarıyaz, Costa Group Hotellere ait, Bodrum merkeze inanılmaz yakın olan aşırı tatlı bir otel. Bana iyi ki buraya gelmişim dedirtecek kadar memnun bıraktığını söyleyerek yazıma başlıyorum. Biz genelde rezervasyonlarımızı Bookingden yapıyoruz. Tabi bu sene biraz sıkıntılı oldu başka sitelere de başvurmak zorunda kaldık Costa Sarıyaz sadece internet üzerinden araştırıp bulduğum sadece fotoğraflarına bakıp seçtiğim bir otel. İnanın fotoğrafları harici otelle ilgili en ufak bir bilgim ve duyumum veya bir tavsiye almışlığım yok.
İçeri girdiğimiz anda otel sahipleri ve aynı zamanda işletmecileri olan aile çok sıcak bir şekilde karşıladılar bizi. Bayanın adını şuan unuttuğum için kendime çok kızıyorum ama mükemmel bir insan kendisi. Direk ilk söylediği cümle 'burası sizin eviniz ne ihtiyacınız olursa hemen bana geliyorsunuz, ben de sizin bir annenizim' oldu :) Ve bu söylediği lafta kalmadı, otelde kaldığımız 4 gün boyunca gerçekten her ihtiyacımıza koştu, her gördüğünde bir isteğimiz var mı diye sordu . Mesela ben gider gitmez saçma bir şekilde grip oldum ilacıma kadar temin etti :)

Otele bir kapıdan girip resepsiyon ile görüşüp işlemleri hallettikten sonra karşı kapı direk otelin bahçesine açılıyor. Burası butik bir otel o yüzden öyle büyük değil. Hemen sağ tarafta güzel bir havuz, sol tarafta bir bahçe masalar sandalyeler ve kahvaltı salonu bulunuyor.Havuzun büyüklüğü bence yeterli tabi temizliği ayrı bi konu, gördüğüm en berrak sulardan biriydi. Bu da ne kadar özenli olduklarını gösterdi.


Odalara gelirsek bize şahane bir oda hazırlamışlar. Bahçe katı odası, balkonun kapısını açtığın an direk havuza ulaşabiliyorsun , bayıldık tabi manzaraya :)
Büyüklüğü gayet iyi. Eşyamız da kendimiz de rahatça sığdık odaya. Banyo biraz küçük ama bence yeterli. Bir de 2 kişilik bir koltuk var odada. Valla kıyafetlerimizi koyma açısından bu koltuk da baya işimizi gördü.
Temizliğe gelirsek, isterseniz her gün temizlik yaptırabilirsiniz. Biz öyle yaptık ve çok memnun kaldık. Dilerseniz odanıza hiç girmeyebilirler, bunu da malum kapı kartlarıyla iletebiliyorsunuz.
Otelde wi-fi mevcut ve her yerde çekiyor rahatlıkla kullanabilirsiniz :)Butik otel olduğu için bunların çoğu oda kahvaltı şeklinde rezervasyonlu. Sabah kahvaltılar 08:30 10:30 arasında açık büfe şeklinde. Kahvaltı salonunda neyden ne kadar istiyorsanız tabağınızı hazırlayın. Her şey lezzetli. 3-4 çeşit peynir, 2 çeşit zeytin bolca domates salatalık yeşillik, yine çeşit çeşit reçeller, bal tereyağ, sıcak olarak patates kızartması, sosis, kruvasan her gün var. İsterseniz kendinize omlet yaptırabilirsiniz bunun ayrıca bir ücreti yok, bazı otellerde ücretli olduğunu biliyorum. Tek eleştirim Bodrum olduğu için bir Bodrum zeytini ve ev yapımı bir mandalin reçeli olsun isterdim. Yani yöresel şeyler her zaman için artı puan katar. Ama genel olarak yeterli bulduğumu ve iyi olduğunu söylemeliyim.

Herhangi bir fiyat bilgisi paylaşmak doğru olmaz çünkü biliyorsunuz tatil beldelerinde sezon sezon hatta gün gün bile değişebiliyor fiyatlar. Ama şunu söyleyim pek çok otele göre fiyatı daha uygun. Hele bu kaliteye göre iyi bence.
Buradan bizi bu kadar rahat ettirdikleri için tekrar Costa Sarıyaz işletmesine çooook teşekkür ediyorum bizim için şahane bir tatil oldu :) Umarım tekrar görüşürüz :)
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart