Cunda Basel Hotel

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
21.08.2017

Cunda adasını uzun zamandır merak ediyordum. açıkçası ada havası nasıl olur burası ne kadar gelişmiştir, acaba tesisler yüzünden doğallığını kaybetmiş midir gibi sorular hep kafamdaydı. Çeşmeden Ayvalığa gelince açıkçası Ayvalık bana çok da güzel görünmedi. Tabi Çeşmeyle çok farklı yerler. Cunda acaba Ayvalık gibi mi diye başta bir düşündüm. Ama en fazla 5 km sonra Cundayı gördüm. Evet Ayvalık ve Cunda bu kadar yakın birbirlerine. Ufak bir köprüden direk geçiş yapıyorsunuz. Bu arada bu köprü Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü.
Cunda çok güzel. Ada olduğunu için haliyle ne tarafa dönsen deniz ve bu benim için mükemmel bir şey. Havası da çok iyi. Ne bunaltıcı bir sıcak var ne de aşırı bir nem var. Normal sıcaklıklar var tabi öyle serin beklemeyin bu mevsimde. Sevdim :)
Gelelim otelimize, içeri girdiğimiz anda güzel karşılandık. Resepsiyondaki Ezgi hanım çok tatlı çok anlayışlı. Ödeme konusunda bile acelesi yok gün içerisinde istediğiniz zaman yapabilirsiniz dedi. Çeşmede tam tersi bir hareketle karşılaştığım için Ezgi hanımın bu davranışı hoşuma gitti. 3 gün bu otelde kaldık. Ve her şeyden çok memnun ayrıldık. Şimdi ayrıntıları paylaşalım.

Odamız deniz manzaralı. Aslında alırken öyle bir şey seçtik mi hatırlamıyorum ama sağolsunlar bu şekilde ayarlamışlar. Çok yeni bir otel değil, odalar biraz eski ama gayet temiz. Oda büyüklüğü de yeterli. Banyo da çok yeni değil ama yine de güzel. Yerler halı, ufak bir televizyon var. Asıl olay balkonda. Güzel bir balkon çünkü karşınızda uçsuz bucaksız deniz. İşte bu her şeye bedel. Otelin kendi sahili olduğu için deniz o kadar yakın ki size dalga sesleri çok net. Şansımıza hava çok sıcak olmadığı için gece klima açma gereği duymadım ve balkon kapısını açık bıraktım. 3 gün boyunca dalga sesleri ile uyudum dalga sesleri ile uyandım :)
İsterseniz her gün temizlik yapılıyor ve iyi bir temizlik yapılıyor.Gelelim kahvaltıya. Bizim rezervasyonumuz oda kahvaltı şeklinde. Dilerseniz akşam yemeği de yiyebilirsiniz. Kahvaltı açık büfe ama akşam yemeği açık büfe değil. Alacarte şeklinde önceden sipariş vermeniz gerekiyor.
Neyse biz kahvaltıya dönelim. Geniş bir açık büfe var, bu kadarını beklemiyordum. Çeşit çok. En az 3-4 çeşit peynir, zeytin ve reçel var. Hepsinin tadına baktım lezzetliler. Ara sıcak çeşidi de çok, mutlaka her gün bir iki börek veya krep, pişi, patates kızartması var. Ve yine mutlaka her gün simit var.
Yumurta olayını çok sevdim herkes kendi yumurtasını pişirebiliyor. Küçük bir elektrikli ocak ve yanında tüm malzemeler var. İsterseniz göz yumurta isterseniz omlet yapın, isterseniz omlet için açık büfeden dilediğiniz malzemeyi alın. Çok kolay ve pratik.
Tost da aynı şekilde kendiniz yapabilirsiniz.
Kahvaltısını çok beğendim ve yeterli buldum.


Bunlar da benim kendime hazırladığım kahvaltılar :)
Otelin ilk giriş kısmında güzel büyük bir havuz var. Deniz çok keyifli olduğu için sadece bir kere girdim havuza. Ama havuzda güzel. Biz ordayken çoğunlukla boştu. Dedim ya genellikle deniz tercih ediliyor. Havuzun yanında da duş var.


Ve biraz daha denizden, sahilden bahsedelim. Alanı geniş, güzel bir de iskele yapmışlar. İster iskeleden girin ister sahilden yürüyerek girin. Hatta o kadar düşünceliler ki, denizin içine ilk girdiğiniz kısımdan itibaren ayağınıza bir şeyler batmasın rahatça girebilin diye uzunca bir halı sermişler. Yani halı gibi bir şey tabi o :) İlk defa böyle bir şey gördüm. Takdir ettim.
Denizin dibi bir kısım kum bir kısım taşlık biraz değişik. Çok güzel sakin bir su pek dalga yok, ayrıca soğuktur kesin diye düşünmüştüm ama baya ılık. Yüzmesi çok rahat ama çabuk derinleşiyor dikkat edilmeli. Tek kötü yanı denizin içinde çok fazla uzun uzun otlar var. Bu mesela beni rahatsız etti daha doğrusu o otlar birden deyince insan tedirgin oluyor.
Geldiğimiz günün ertesi günü hava baya esintiliydi. İlk başta denize giremedik ama saat 14 gibi falan tekrar duruldu çarşaf gibi oldu deniz. Sabahki o hırçın dalgalardan eser kalmadı. Bugün denize giremeyiz diyorduk ama işler değişti tekrardan :)
Şezlongları şemsiyeleri gayet güzel, temiz. Yine hemen sahil tarafında da duş var.Biz kaldığımızda kalabalık değildi otel valla rahat rahat takıldık her yerde.
Bir de üstünde durmak istediğim şey burada gün doğumları ve batımları şahane oluyor. Gerçi heryerde şahane oluyor illaki ama buradan çok güzel izleniyor :)
Sabah erken uyandığımda hemen balkona çıkıp bu fotoğrafları çektim. Bir yandan dalga sesi, bir yandan martıların sesi bir yandan da bu muhteşem manzara. İnanın ben burada huzur buldum :)
Cunda Basel Hotel biraz eski de olsa bence şahane bir otel. Açıkçası eksik pek bir şey görmedim. Bizi çok mutlu etti. Tavsiye edilir :) İyi gezmeler :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart