D'van Kahvaltı Sarayı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
10.11.2013

Havalar hala iyi gidiyorken,sıcakken pazar kahvaltımızı dışarıda yapalım diye planladık. Önceden rezervasyon yaptırarak D'van Kahvaltı Sarayına gittik.Arkadaşlarımız bizden önce gitmişler ve rezervasyonumuz olduğunu söylemişler.Rezervasyonunuz yok diyerek içeri almamışlar. Bende telefon açtım ve durumu anlattım.Neyse bi şekilde halletmişler ve bir masa ayarlamışlar. Daha baştan olumsuz başladık fakat yinede önyargılı olmıcam dedim.İçerisi tıklım tıklım doluydu. Demek baya sevilen ve iyi bir mekanmış burası dedim.Yanıldığımı sonradan anladım tabi.Oturduğumuz gibi hemen kahvaltımızı getirdiler. Daha doğrusu zaten serpme kahvaltı olduğu için masayı doldurdular. 4 kişilik rezervasyonumuz vardı.Haliyle masadaki kahvaltılıklarında ona göre olması gerekir.Ama her kahvaltılık neredeyse sayılacak kadar azdı. İnanırmısınız ki resimden de dikkatlice bakarsanız görürsünüz 6 dilim domates,7 dilim salatalık vardı. 7-8 tane yeşil ve siyah zeytin vardı.Anlamadım böylemi olması gerektiğini.Ucuz bir yer de değil ki her şey böyle az az konulmuş. Hoşuma gitmedi tabi ama neyse dedim. Garsonumuz geldi(güya bizimle ilgilenen bir tane garson var)yumurtalarımızı nasıl istediğimizi sordu. Herbirimiz ayrı ayrı bir çeşit istedik.Başladık beklemeye.Bekle Allah bekle. Garson gidiş o gidiş yarım saat oldu bizde yavaş yavaş kahvaltı yapıyoruz fakat yumurtalar gelmiyor,1 söyledik tamam dediler,2 söyledik çıkmak üzere dediler,3 söyledik şimdi geliyor dediler.Ama bir türlü gelemedi yumurtalar.Sonra çaylarımız bitti,çay istiyoruz çay getiren yok. Bir garson elinde termosla masamıza kadar geliyor tamam diyoruz çayımızı dolduracaklar sonunda ,doldurmadan geri gitti falan.Bir karışıklık dizboyu.Garsonlar sürekli kendi aralarında tartışıyor.Saçmasapan bir durum. Az sayıda garson olsa diyeceğimki yetişemiyorlar ama bir sürü de garson var. Ama hepsi bir yerde toplanmış sürekli tartışma halindeler.Hiç ama hiç memnun kalmadım. Ne karnımız doydu ne bir zevk aldık aksine hepimizin sinirleri bozuldu.

Baktık bu böyle olacak gibi değil,kasaya gittik ve derdimizi anlattık gitmek istediğimizi doğru düzgün bir şey yemememize rağmen bir hesap çıkarmalarını söyledik.Hatta orada da söyledim makul bir şey ödeyelim o da hak geçmesin diye yoksa hak ettikleri için değil.Normalde 4 kişinin hesabı 104 tlmiş,ama bu durumdan dolayı bizden 78 tl alacaklarmış.Yani varya pes dedim. Doğru düzgün olan bir mekan böyle bir durumda hesap dahi istememeli.Zaten bir şey yememişiz ve istedikleri hesaba bakın ki bence her şey tam tamına olsaydı bile kişi başına 26 tl çok çok pahalı burası için.Sonra yetkili biri geldi özür diledi bizden ve hesap almadı. Ama itiraz etmeseydik o hesabı ödeteceklerdi bize. Bugüne kadar birçok mekana gitmişizdir. Yeri geldi çok miktarlarda hesap da ödemişizdir,fakat böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum.Tam bir rezaletti. Bir daha asla ve asla bu mekana gitmem soranlara da önermem.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  12.11.2013 Alp

  D'van kahvaltı sarayı berbat bir yer kimseye tavsiye etmem.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  15.11.2013 Yağız

  Bu pazar biz de oradaydık inanın zehir oldu kahvaltı herşey geç geldi doğru düzgün çay içemedik,doymadık vs daha ne diyebilirimki :(

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  22.11.2013 Ayşe

  Bir arkadaşımız tavsiye etti gittik bizde,keşke gezsekyeseğe daha önce baksaydım rezil oldu kahvaltımız çay için bile bekledik,ve inanılmaz pahalı bir yer bu parayı hak etmiyor bence.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  24.11.2013 Şemsettin Akyol

  Ailem ile güzel bir kahvaltı yapalım dedik en berbat kahvaltımızdı gerçekten tespitleriniz çok doğru çay ikramları yavaş sucuk istedik kahvaltı bitiminde geldi. Patates kızartması bir saatte geldi garsonlar kapı girişinde birbirleriyle itişmekten hizmet edemiyorlar. Sorumlu birisi yok kasaya gidiyorsun nedrn böyle diye o öbürünü çağırıyor öbürü diğer arkadaş baksın diyor muhattap bile yok garip bir yermiş keşke önceden araştırsaymıştım pazar kahvaltım mahvolmuş olmazdı.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  07.12.2013 Yeşim Albayrak

  Yarın için kahvaltı yeri arıyorum ama pazarımız berbat olsun istemediğim için sitenizin tavsiyesi üzere dvam kahvaltı sarayına gitmeyeceğim :)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  09.02.2014 İbrahim Bildir

  Yazdıklarınıza katılmıyorum. Sitenizi ziyaret etmeden gittiğim için de kendimi şanslı hissediyorum. Eşimle kahvaltı için bugün (09.02.2014) Bahçelievlere gittik. 4. Cadde'de ilk bulduğumuz yere arabamızı parkettik. Ve tesadüf bu ki D'van Kahvaltı Sarayı'nın tam önüne parketmiş olduk arabamızı. Daha önce hiç duymadığımız bu mekana -açlıktan- hemen giriverdik. Bir kere karşılama ve güler yüz söylediklerinizin aksine mükemmeldi. Ardından garson yanımıza gelip serpme kahvaltıya ek olarak yumurta isteyip istemediğimizi, eğer istersek de nasıl istediğimizi sordu. Van'da gerçek bir kahvaltı deneyimi olan bendeniz ve yine kahvaltı tutkunu olan eşimle temkinli davrandık ve yumurtayı sonra isteyeceğimizi söyledik. Serpme kahvaltı biçırpıda masamıza geldi ve hiç beklemeden çayımız da... Masada zeytin ve domates-yeşillik harici herşey son derece lezzetliydi. Markette, sağda solda bulamayacağınız kalitede peynir çeşitleri ve türlü ezmeler... Çeşitler çok olduğu halde miktarları çok az geldi gözümüze. Ancak bunun bir işletme prensibi olduğunu hemen sonra anladık. Ürünlerin ziyan olmaması için ilk önce tadımlık denebilecek miktarda getiriyorlarmış masaya. Ardından hangisinden isterseniz isteyin "sınırsız" olarak alabiliyorsunuz. (Bnece çok yerinde bir uygulama) Ayıptır söylemesi biz peynir çeşitleri ve ezmelerden ikişer üçer tabak yedik. Bu arada serpme kahvaltının Van'da tattığım kahvaltıdan eksiği olmadığını görünce bir de üzerine kavurmalı yumurta istedim ki o da çok iyiydi. Çay servisine gelince; belki 5 bardak çay içtim ve her biri ben daha bardağımdaki son yudumu almadan önümden kalktı. Hatta bir bardağım -telefonla konuşurken soğumuştur- diye garson tarafından ben istemeden değiştirildi. Evet fiyat piyasaya göre biraz yüksek (52 tl) ama gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki -Ankara'da adam akıllı kahvaltı yapılabilecek bir yer keşfettim- Tam kalkarken dibek kahve ikramıyla yüzümüz iyiden iyiye güldü. 3 ihtimal var ya sizlerin gittiğiniz gün çok fena bir gündü, veya düne kadar adamlar gerçekten çok kötüydü ve dün itibarıyla düzeldiler ya da işletmeyle ilgili şahsi bir sorununuz var. (Yemek yerken Foursquare'daki yorumlara bakmıştım ve memnun olanların oranı -sizin bu sitenizde yer verdiğiniz yorumların aksine- neredeyse %90. Tabi bu yoruma sitenizde yer verir misiniz bilmiyorum ama sizin ve takipçilerinizin bu mekanı yeniden ziyaret etmenizi tavsiye ederim. Selamlar.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  09.02.2014 Gezsek yesek

  Sn. ibrahim Bildir, düşüncelerinizi paylaştığınız için öncelikle tşk ederim. Olumlu veya olumsuz her türlü görüşe açığız biz:) bizde sizin söyledğiniz gibi internetten araştırıp bulmuştuk burayı ve gerçekten olumlu görüşler fazla olduğu için denemek istemiştim. Ama malesefki ne yazdıysam onu yaşadık gördüğünüz kahvaltı masası 4 kişilik hazırlanmış bir masa , malesef biz çayımızı bile içemediğimiz için yani gelmediği için ek bi kahvaltılık istemeye fırsatımız olmadı. En azından size iyi bir hizmet verilmesine çok sevindim. Ben bu iş gereği birçok yerde kahvaltı yaptım ama malesef bugüne kadarkiler içinde yaşadığım en kötü deneyimdi. İşletmeyi tanımıyorum bile ki şahsi bi sorunum olsun, böyle düşünmenizi istemem. Sizin aldığınız gibi bir hizmet görseydik inanın fiyatı hiç önemli olmazdı. Uzun bi süre buraya gideceğimi sanmıyorum fakat belki bir gün madem siz bu kadar memnun kaldınız size güvenerek yeniden bir şans verilebilir neden olmasın:)

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  09.05.2014 Ayşe

  Van'da yediğim kahvaltı ile alakası yok! Van peyniri bile getirmediler, yöreye özel bir tek ürün yoktu, bizde böyle dediler... Ayrıca 3 kişi eksta bişey istemeden 95 TL ücret ödedik, asla değmez. :/

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart