Dear Pizza

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
15.07.2017

Dear Pizza, blogger arkadaşlarım Yemek ve Kitap ve Josepine Tau sayesinde tanıştığım bir mekan. Daha öncesinde adını bile duymadığım bir mekan. Gerçi Çayyolunda açılalı daha çok yeni olmuş ama öncesinde Gaziosmanpaşada yerleri varmış. Oradan buraya güzel bir geçiş yapmışlar.
Burası butik bir pizzacı . Çok tatlı bir mekan önce onu söyleyim. Ufak bir iç alan ufak bir de bahçesi var. Bahçesi çok keyifli. Ama içerisi de öyle. Güzel bir konsept var. Özellikle duvarlardaki süslemeler, ufak tablolar çok hoşuma gitti.
Mekan sahibi Özgür bey her şeyle birebir ilgileniyor. Pizzalar içinde baya bir uğraşmış çok fazla denemeler yapmış ve artık sonunda formülü bulduğunu düşünüyor. Bakalım bizde deneyip göreceğiz şimdi.
Yemek ve Kitap ve Josephine Tau arkadaşlarıma bu nazik davetleri için teşekkür edip tadıma geçebiliriz artık.

Açık mutfak her şey şeffaf pizzalarımız pişerken de görebildik. Fırına kadar izledik süreci. Baya hoşuma gitti bu durum.


Şimdi gelelim seçtiğimiz pizzalara, 4 çeşit pizzadan bahsedicem size.
İlk olarak önümüzde Bolognese Pizza var. Bildiğimiz Bolognese sosuyla hazırlanan çok değişik bir pizza. Tadı gayet iyi ama benim çok tercih edeceğim bir pizza değil. Domatesin verdiği o ekşi tadı pizza da çok sevmiyorum.Ki domates sos hepsinde mutlaka var ama burada tabi ki biraz daha fazla. Ha bu pizza ekşi miydi asla değil ama bana yine de o hafif tat bile fazla geliyor.

İkinci Pizza Picasso, bu pizzanın içinde ve aslında tüm pizzaların içinde ev yapımı domates sos var. Ev yapımı olması tabi ki büyük avantaj. Çünkü diğerlerindeki o yapay tat burada yok.
İçinde mozzarella, dana bonfile, ev yapımı pesto, 4 peynir karışımı, renkli biber ve mantar karışımı var. Malzemeler baya baya lezzetli. Özellikle kendi yaptıkları pesto sos oldukça başarılı. Bu pizzayı sevdim :)

Diğer pizza Özgür Beğendi. İsminden de az çok anlaşılacağı üzere patlıcan beğendiyle yapılırken Özgür beyin çok beğendiği bir pizza olmuş kendisi. Ben de çok beğendim. Patlıcanı pizzaya çok yakıştırdım. Bu tarz malzemelerin hepsi ev yapımı, önceden domates ve pesto sosun ev yapımı olduğunu söyledim. Bu beğendi de ev yapımı tabii ki ve baya lezzetli. Yine içinde mozzarella, dana bonfile ve köz biber var ek olarak.

Gelelim asıl favori pizzama, adı Füme Etli. Şimdi hiç bahsetmediğim için burada pizzanın hamurundan bahsedicem. Gördüğüm nadir lezzetli hamurlardan kokusu bile bir başka. Ayrıca inceliği ve çıtırlığı tam sevdiğim gibi.
İçindeki malzemelere gelince mozzarella, füme et, roka ve parmesan ve tabii ki domates sos var. O füme et nasıl bir füme et, cidden baya baya lezzetli. Onun lezzeti komple pizzaya bulaşmış harika bir şey çıkmış ortaya. Bence ilk tercihiniz bu pizza olsun et seviyorsanız :)
Şimdi bir de mönü de bulunan öyle bir pizza var ki adından da belli Baba Pizza. Gerçekten adı gibi baba bir pizza bu. Şefin spesiyali kendisi. Oldukça büyük zaten bence min 2 kişilik. Kenarlarını koparıp koparıp ortasına banarak da yiyebileceğiniz değişik tarzda bir pizza. Hem görüntüsü hem tadı insanı büyülüyor. Deneyin :)


Bu pizza da sürpriz pizza. Gerçekten tam bir sürpriz görüntü şahane ötesi , bu kadar pizzanın üstüne artık bir lokma daha yiyemem derken hiç düşünmedim keyifle bir dilim yedim. Aynı lezzetli hamur üstü komple nutella kaplanmış, muz ve çilek meyveleri ile şenlendirilmiş, bonibon parçaları ile süslenmiş. Şahane olmuş. Tatlı sevenlerdenseniz bu lezzeti kaçırmayın.
Gelelim Dear pizzada bu güzel pizzaların fiyatlarına, öncelikle şunu söyleyim pizza boyutları 3 çeşit. Resimlerde gördüğünüz küçük boy, o nasıl küçük boy çok anlamadım bence oldukça orta boy kıvamında. Neyse benim fiyatlarını vereceğim küçük boylar olacak. Bolognese 20 tl, Picasso 21 tl, Özgür Beğendi 17 tl, Füme Etli 21 tl, Baba Pizza tek boy 45 tl. Açıkçası fiyatlar bana oldukça makul geldi. Bir de lezzetlerle kıyaslayınca gerçekten uygun.
Biz Dear Pizzayı da Özgür beyi de çok sevdik. Hem sıcak bir mekan, hem de doğal insanlar var burada. Çok rahat edersiniz çünkü bizi çok iyi ağırladılar :) Afiyet olsun.

  • Mutlukent 1944. Cad. & 1947.Sok. No:3 06800 Çankaya Ankara
  • 0312 447 84 47

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart