Delikli Koy

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
20.08.2017

Alaçatı'nın yeni incisi Delikli koy. Henüz tam keşfedilmemiş. Herhangi bir tesis veya beach yok. O yüzden daha sakin. Eğer tatil için Alaçatıdaysanız mutlaka görmeniz gereken bir koy burası ve bence tercihinizi haftaiçi gitmekten yana kullanın. Etraf baya boş oluyor şahane fotoğraflar çektirebilirsiniz.
Her geçen gün ismi duyuluyor ve kalabalıklaşmaya başlıyor. Bu yüzden daha böyle sakinken, doğallığını koruyorken gidip görün.


İsmini aldığı bir delik var denizin içinde . O delik o kadar dar ki sadece tek bir kişinin sığabileceği kadar. Gerçekten güzel fotoğraflar ortaya çıkıyor. Arka tarafı tamamen taş ama böyle bembeyaz taş. Çok güzel bir görüntü. Yukarı çıkıp denizin o güzel manzarasını izlemek huzur verici.
Deniz Alaçatı'nın diğer bölgelerine göre biraz farklı, yerler taşlık. Diğer bölgeler hep kum. O yüzden benim tavsiyem buraya mutlaka deniz ayakkabısı ile gelin. Baya zorluyor çünkü ayağınıza batar. Denizin suyu mükemmel, berrak ötesi, dibini çok net görüyorsunuz. Tek kelime ile bayıldım. Su biraz soğuk, gerçi Alaçatı tarafında genel olarak su soğuk.


Ben çok beğendim burayı şiddetle tavsiye ediyorum. Ama burada bir gün geçirecekseniz hazırlıklı gelmeniz gerek. Şemsiyenizi, matınızı, yiyecek, içeceğinizi yanınıza alın. Duş zaten yok, ortalıkta zaten bir yer yok. Ama haftasonu bazı teyzeler geliyor gözleme falan satıyor. Her zaman varlar mıdır bilmiyorum açıkçası. Bu güzel suya girin ve bol bol fotoğraf çekin :) İyi gezmeler :)

  • Ovacık Mah. Alaçatı Çeşme İzmir

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart