Devrez

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
27.04.2018

Devrez ismini bilenler bilir çünkü çorbasıyla çok meşhur bir mekan burası. Bizim de çok ziyaret etmişliğimiz vardır, Esat şubesini tabi. Çukurambarda açılalı çok olmadı. Esata göre daha büyük ve ferah bir mekan olmuş. Ama tabi burası da Esata göre daha az rağbet görüyor belli. Gerçi yeni açıldı ileride ne olur göreceğiz.
Bildiğimiz tatları bir de burada görelim dedik.


Tabi ki çorbayla başlangıç yaptık. Şimdi buraya gelipte mercimek çorbası içmeden ayrılmak çok mantıklı değil. Ki birçok zaman sadece çorba için gelinen bir mekan burası.
Önümüze hemen yeşillikler domatesler geldi serildi. Buranın usulü böyle . Bunlar sereserpe ikram edilir :)
Yeşilliklerin yanında mezelerimiz de var. Pişmiş soğan, ezme ve humus. Pişmiş soğan ve ezme çok ilgi alanım değil çünkü hemen hemen her yerde tatlar aynı zaten. Ama humus çok severim. Hele bir de güzel yapıldıysa bayılırım.
Buradaki için çok şahane diyemem, öyle özellikli de diyemem ama tadı fena değil gerçekten.

Ve geldi çorbamız. Bu çorba için bekleme süreniz 1 dk falan. O açıdan da çok iyi. Şimdi bu çorbada farklı bir lezzet var orası kesin. Ve nasıl yapıldığı da sır. Buranın ustası tarifi kimselere vermiyor senelerdir. Ama gerçekten baya baya lezzetli. Kıvamı oldukça yoğun bir çorba bu.İnegöl köftemiz çok iyi dediler bir de onun tadına baktım. Evet gerçekten iyi. Benimde tam sevdiğim tarzda. Porsiyon da yeterli.Köftenin yanında gelen lavaş pide de oldukça lezzetli.

Fiyatlara gelirsek Mercimek Çorbası 12 tl, İnegöl Köfte 24 tl, cola 4,50 tl, su 1,50 tl. Fiyatlar gayet normal. Özellikle Çukurambara göre. Umarım burası da Esat gibi tutar. Çünkü lezzette bir farklılık görmedim ben. Evi buraya yakın olanlar burayı tercih ederler. Afiyet olsun.Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart