Dicle Kebap

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
31.10.2015

Dicle Kebap Sokullu Mehmet Paşa caddesinde Postane karşısında bulunan kendi halinde bir kebapçı. Gittiğimizde öyle kalabalık değildi. Bizden sonra da 2 masa daha doldu ,sakin bir yer yani. Tabi böyle çok revaçta olmayan yerlerde bulunan lokantalarda bu durum çok normal.

Hizmet gayet iyi. Garson arkadaşlar yeterince ilgilendiler. Zaten pek bir kalabalıkta olmadığı için onlara da zor olmadı bence. Sadece birkaç farklı sipariş vermiştik. Yemekleri üstüste getirmeleri hiç iyi olmadı. Öyle olunca tabi birini bitirip diğerini yiyene kadar buz gibi oldu yemekler. Açıkçası kebapçıda çalışan bir kişinin bunu çok iyi bilmesi, tahmin etmesi gerekir diye düşünüyorumSiparişlerimizi verdikten sonra hemen salatamız, ezme ve yoğurtlu meze masamıza geldi. Salata ve yoğurtlu mezesi güzel. Ezmeyi çok sevmedim.En güzeli sıcak sıcak gelen lavaş pidelerdi. Nasıl lezzetli anlatamam. Çok sevdim tadını.

İlk olarak gelen siparişimiz lahmacun. Valla çok iyi bekliyordum ama baya bir hayal kırıklığına uğradım. İçinde kıyma var mıydı onu bile anlamadım. Ne tadı aldım bilmiyorum. Hiç beğenmedim.


Daha lahmacunu bitirmeden Adana Kebap geldi. Sıradan vasat bir Adana bu. Yani o kadar yediğim iyi Adana kebabın yanında esamesi bile okunmaz. Onu da sevmedim.Zaten yanında gelen pilav aşırı gereksiz , bir de görüntüsü bile felaket. O kadar kötü pilavı hiç koyma daha iyi bence.


Son siparişim Döner. İyi ki bu döneri sipariş vermişim. Yoksa Dicle Kebaptan çok mutsuz ayrılacaktım. Yediğim iyi dönerlerden bir tanesi. Kıyma kesinlikle yok. Güzel pişmiş. Yağı tam yerinde. Gerçekten çok beğendim. Ama manasız bir şekilde serviste burda da pilav var. Gereksiz olmuş. Ama tabi bu kadar lezzetli döneri biraz soğuk yemek zorunda kaldık , erken geldiği için. Yani bu dönerden daha fazla lezzet alacaktım , garson arkadaşların hatası yüzünden alamadım.


Döner yediğim için mutlu oldum tabi , bu mutluluğu pekiştirmek istedim ve Künefe söyledim. Künefe de güzel ve lezzetli sayılır. Yeni pişti ve taze. Beğendim. Çayımızı da ikram ettiler. Tatlıyla kapanışı yaptık.Dicle Kebap'ta fiyatlara gelirsek, Lahmacun 6 tl , Adana Kebap 14 tl , Döner Kebap 15 tl , Ayran 3 tl , Künefe 8 tl . Fiyatlar ortalama. Tabi mesela o lahmacun 6 tlyi haketmiyor gibi ayrıntılar var gözümde. Karar sizin . Ama benim tavsiyem döner , ayran ve künefe üçlüsü. Afiyet olsun.

Dicle Pide & Kebap & İşkembe Sarayı Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato
  • Öveçler Mah. Sokullu Mehmet Paşa Cad. No 112/D Çankaya Ankara
  • 0312 482 10 11

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart