Dönerci Hamit

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
18.02.2017

Dönerci Hamit Balgatta aslında öyle çok eski bir mekan değil.Ama işletmecisi baya yeni. Yeni yeni çok hoş fikirleri de var onları ilerleyen günlerde inşallah göreceğiz.
Bir dönerciden belki de beklenmeyecek kadar şık bir mekan. Şuan için self servis ama bu değişecek. Çünkü sadece öğlen yoğunluğuna değil artık akşam yoğunluğuna da çalışmak istiyor burası.
Büyük bir mekan kısmen 3 katlı diyebiliriz. Aşağısı için henüz öyle bir düzenleme yapılmamış. Kalabalık olduğunda değerlendirilecektir. Giriş katı daha göz alıcı , bir de birkaç basamak yukarıda bir kat daha var orası da gayet sakin. Biz akşam gittiğimiz için zaten sakindi yoğunluk öğlen oluyormuş.
Paket servis olanağı da mevcut.

Menüde aslında çok fazla şey var ama çok seçenek yok. Et döner,tavuk döner,iskender ve köfte.
İlk olarak Servis Et Döner menü istedik. Ekmek arası değil de servis istememin sebebi bu mekana ilk defa geldiğim için eti net bir şekilde görmek istemem.Gerçi akşam saatlerinde gittiğimiz için dönerin sonunun kalması biraz talihsizlik oldu. Çünkü içinde biraz fazla yağ vardı. Normalde etin yağ oranı çok iyi ve döner gerçekten lezzetli ama parça parça gelen yağlar biraz rahatsız etti baya bir ayıklamak zorunda kaldım. Bunu dönerin sonu olmasına bağlıyorum ki mekanın işletmecisi de aynı şeyi söyledi.Onun haricinde sunum çok başarılı tahta servisler üzerine kendi logolarını da bastırmış olmaları çok hoş olmuş. Ayrıca etin tahta servis üzerinde sunulması başlı başına hoş bir görüntü.Döner yanında salata, domates söğüş ve ezme ile geliyor. Ezme çok gereksiz olmuş. Domates de mevsiminde olmayınca lezzetsiz oluyor.Gelelim Tavuk dönere, bu tavuk döner öyle dışarıda yedikleriniz gibi değil. Neden çünkü tavuğun but kısmından yapılıyor ve gerçekten çok lezzetli.Ankara'da böyle bir konseptle karşılaşmadım,baya hoşuma gitti. Özellikle menüde de belirtiliyor tavuk but döner diye. Benim gibi tavuğun göğüs etini çok sevmeyenler için baya ideal.Mutlaka tadına bakmanızı tavsiye ederim. Pekçok insanın beğeneceğinden eminim.Menü şeklinde istediğimiz için yanında patates kızartması da var. O da güzel ama bence gereksiz döner tek başına yeterli.

Son olarak dondurmalı irmik tatlısı yedik. Bana çok tatlı geldi çok sevemedim.Şekeri fazla bence biraz azaltılmalı.

Dönerci Hamit'de fiyatlara gelirsek Et döner menünün 2 fiyatı var 80 gr döner menü 16,90 tl ,100 gr döner menü 18,50 tl, Tavuk döner menü 11,90 tl. Menü almazsanız ayran 2 tl, cola vs 3 tl. Fiyatlar bence lezzete göre gayet uygun menüler de doyurucu. Afiyet olsun.
  • Oğuzlar Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. No 35 Balgat Çankaya Ankara
  • 0 312 285 70 75

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart