Dönerci Mehmet Usta

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
02.08.2017

Dönerci Mehmet Usta çiçeği burnunda yepyeni bir mekan. Açılalı daha 5 ay olan bu mekan bir dönerciye göre oldukça şık. Güzel dekore edilmiş , tertemiz aydınlık ferah bir mekan. Garsonlar çok ilgili hizmetin aksadığını hiç görmedim.
Şehrin en iyi dönercisi sloganıyla yola çıkan bu mekanı bu ismiyle bilmesek de aslında tanıyoruz. Yaprak dönercisi ismiyle Ankara'da 15 şubesi bulunuyor. Bu ismi duyunca hemen bilenler oldu eminim. Restaurant olarak ilk şube burası. Büyümeyi düşünüyorlar, bence de iyi ederler:)
Mehmet Usta, Ankaralı, maliyeden emekli bir amcamız.Bu işe ilk seyyar olarak başlayıp sonra yaprak dönercisi ile devam edip buraya kadar gelmiş. Kendisiyle bu sefer tanışamadık her zaman burada olmayabiliyormuş artık bir dahaki sefere inşallah. Ankaralı olması Ankara dönerini iyi bilmesi demektir bence, bunu duyunca beklentim biraz daha arttı.
Mekanda vale hizmeti var, arabanızı valeye verdiğinizde elinize bir kumanda veriyorlar çıkacağınız zaman kumandanın düğmesine basınca siz çıkana kadar arabanız hazırlanıyor. Güzel hareket :)


Mekanda pek çok farklı şey var. Mesela lavabo kısmında ilk girişte küçük misafirler için de lavabo yapılmış. Hatta lavabonun karşına bir de ekran konulmuş, o ekranda çizgi film var daima. Bu ince düşünceleri için tebrik ederim. burası gerçekten bir aile yeri.
İçeride çok da güzel bir mescid de var.

Masalarda kendilerini değerlendirmeniz için hem hazırlamış olduğu kağıtlar, hem de sizi, telefonunuzdan barkodu okuttuğunuzda, internet üzerinden bir anket sayfasına yönlendiren ufak bir pano var. Hatta yine buna benzer bir düzenek tam kapının girişinde duruyor. Orada da ekran üzerinden hemen ankete katılarak, yani tıklayarak, memnun kalıp kalmadığınızı bildiriyorsunuz. Yani Mehmet Usta her türlü sizin düşüncenize önem veriyor ve bunu gerçekten öğrenmek istiyor. Valla ayakta alkışlanacak bir durum :)Şimdi artık gelelim yemekler burada sadece döner var o da sadece et döner, inanın başka hiç bir şey yok . Bir de mercimek çorbası. Burası gerçekten sadece dönerci. Şimdi döneri iyice merak etmeye başladım sadece döner yapan bir mekan eminim çok iyi yapıyordur.
Mercimek çorbasından başlayalım az ve çok olarak 2 seçeneği var, döner öncesi ben tabi ki az istedim sırf tadına bakabileyim diye. Bence başarılı bir mercimek çorbası. Tabii piyasada çok daha iyi mercimek çorbaları var bunu kabul ediyorum ama burada da evde annenizin yaptığı gibi bir tat var. Süzme mercimek bence gayet iyi.Dönerden önce bir ufak da soğan kebabı geldi, Küçük bir çömlek içinde. Bana çok farklı geldi hatta biraz acı buldum , keskin bir baharat tadı aldım, o da isot, Belli kaliteli bir baharat ama bana fazla.


Gelelim nihayet dönere, döneri görebilmek için de tercihimiz servis döner oldu, aslında ben dürüm severim ama neyse. Görüntü gayet güzel, kokusu da. %100 dana etinden oluşan bu dönerin içinde sadece biraz kuyruk yağı var. Kuyruk yağ oranı tam kararında. Çünkü bu döner ne aşırı yağlı ne de kuru. Zaten dönerde aranan özellik bu ikisinin ortası. Ben tek kelimeyle çok beğendim. Tam istediğim gibi bir döner. Ki ben döneri iyice pişmiş hatta biraz kızarmış isterim, bu döner tam da öyle. Yani anlayacağınız bir dönerde olması gereken bütün özellikle var.Dönerin yanında gelen ikramlıklar da bunlar. Salata, turşu, patates kızartması, soğan salatası ve turşu. Baya bol, yeterli.
Yayık ayranı da başarılı.


Yemeğimiz bitti hemen semaver çayımız geldi. Onun yanında irmik helvası ve yer fıstığı yine ikram. Çayı da, helvası da güzel.

Dönerci Mehmet Usta'da fiyatlara gelirsek, mercimek çorbası az olan 4 tl çok olan 6 tl, Et döner (servis) 1 porsiyon (120 gr) 20 tl, 1,5 porsiyon (180 gr) 27 tl, yayık ayran 3,50 tl. Her şeyiyle bence çok iyi bir mekan, umarım Ankara dışında da kendilerini görürüz. Ankaramızın dönerini layıkıyla dışarıda da tanıtabilir. Öncelikle bu lezzetli döner için Mehmet Ustaya, nazik daveti için Baran beye, bizimle ilgilenen Mustafa beye ve tüm personele çok teşekkür ederiz. Biz memnun kaldık, tavsiye edilir. Aynı mütevazilik ve kalite ile kalmaları dileğiyle :) Afiyet olsun :)

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart