Dönerciniz

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
02.07.2017

Dönerciniz Çukurambar'da açılmış çok yeni bir mekan. Tam ne kadar olmuş bilmiyorum ama 6 ay civarı diyebilirim. Mekan güzel ve ferah. Yeteri kadar büyüklükte bir bahçesi var yaz ayları için ideal. Mekanın iç kısmı klimalı bu yüzden sıcaklarda bunaltmıyor sizi. Geldiğimizde mekan boştu malum Ankara yaz aylarında biraz boşalır mekanlarda bundan etkilenir. E bir de mekan ara bir sokakta , doldurmak için sıkı bir reklam yapmak gerekir.
Bizimle ilgilenen garson arkadaşımız gayet iyiydi. Hatta mekanın sahibiyle de tanışma imkanımız oldu. Kendisi de ilgilendi bizimle.Adı üstünde dönerci olduğu için burası tabii ki döner yedik ama çeşitlerinin tadına baktık. İşte yiyeceğimiz döner budur. Et Amasya'dan geliyormuş. Tamamen dana olduğunu söylediler ama niyeyse hafiften biraz kuzu tadı aldım gibi ben.

Siparişimizi verdik ortaya ikram olarak bu turşu geldi.

İlk olarak döneri net görebilmek için Servis Dönerin tadına baktım. Hem de sunum nasıl yapılıyor onu görmek istedim. Sunum lavaş üstüne döneri koyarak yanında köz biber ve soğan salatası, domates söğüşle yapılmış.Bence yeterli. Dönerin yanına en yakışan şey soğan zaten gerisi teferruat.
Dönerden bahsedersek aslında lezzetli bir et hem de oldukça ama eksiklikler var. Mesela dönerin bence iyi pişmesi gerek yani birazcık kızarması gerek. Bu durum gerçekten dönerin tadını tamamen değiştiriyor. Maalesef burada pişme olayını iyi bulmadım.
Ayranı da yayık ayran ve oldukça lezzetli. Bir de erik suyu onun da az bir şey tadına baktım değişik hoş bir tadı var.


Ekmek arası dönere gelince yine döner aynı döner. Sunumunu özensiz buldum. Bildiğimiz zincir dönercilerin yaptığı gibi olmuş. ama bence bu tarz bir mekanda daha farklı bir sunumla gelebilirdi ekmek arası döner de.


Dürüm döner benim her zaman favorimdir. Burada da Aspava gibi soslu ve kaşarlı seçenekleri var. Sosu sevmem ama hafif kaşar bazen hoşuma gidiyor dönerde. Yine kaşarlı istedim. Ama dürümü pek beğenmedim.Lavaşı çok kalın daha doğrusu çok sarmalanmış ve kalın olmuş. Ayrıca içindeki kaşar hiç erimemiş.Dönerle kaşar birbirine bulanmamış. İkisi de ayrı ayrı olunca bir manası olmadı kaşarın. Kaşarın öyle kupkuru olması dönerde soğuk bir tat oluşturmuş. Bunu mekanın ustasına söyleyince kabul etmemesi de ayrı bir olaydı. Dönerde kaşar olması saçmaymış belki bazı yörelere göre saçma gelebilir onu kabul ederim ama madem burada bu şekilde yapılıyor o zaman ona uygun yapmak gerekir.
Sonuç olarak evet dönerin eti lezzetli ama eksikler çok.


Menüde bir de köfte seçeneği var. Tadına bakmak için yarım porsiyon söyledim. Bence köfte lezzetli. Bildiğimiz anne köftesi gibi evet. Bu tarz köftede pek çok yerde yediğimden daha iyi bir köfte.


Son olarak aslında tatlı yemeye pek halim kalmamıştı ama mekanın sahibi sağolsun bize Hamsiköy Fırın Sütlaç ikram etti. İyi ki etmiş çünkü harika bir tadı var. Soğuk soğuk resmen boğazımdan aktı gitti. Tatlı oranı aroması, pişmesi her şeyi tam kıvamında, tam olması gerektiği gibi. Bayıldım.Dönerciniz de fiyatlara gelince Servis döner 20 tl, ekmek arası döner 19 tl, dürüm döner 19,50 tl, ızgara köfte (yarım) 9,50 tl, özel yapım ayran 2,50 tl, Sütlaç 7,50 tl. Dönerde fiyatlar tam porsiyon isterseniz yarım hali de var ama çok yeterli olacağını sanmıyorum. Fiyatlar normal bence. Bir de Çukurambar'da olduğunu düşününce pahalı gelmedi bana.. Ama çok daha iyi olabilecek potansiyele sahip bu mekana biraz daha dikkat etmesi gerektiğini söylüyorum. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart