Dost Pide

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
14.08.2015

Çeşme Ilıca plajı, denizi süper , zaten mavi bayraklı. Herkese tavsiye edebileceğim bir yer. Biz bayıldık bayıldık. E deniz kum güneş vs derken biliyorsunuz ki insan çabuk acıkıyor. Ilıca plajına da çok yakın bir yerde bulunan Dost Pide tercihimiz oldu. Çeşme deyince akla kumru gelmesine rağmen e sürekli de kumru yiyemeyeceğimize göre tercimiz pideleri meşhur bir yer olsun dedik.
Çok kalabalık bir yer ama büyük bir mekan da olduğu için yer bulmakta sıkıntı çekmedik. Zaten servis çok hızlı. Hemen sipariş alınıyor ve yaklaşık 10 dk içerisinde de yemeğiniz önünde. Çalışanları birçoğu çok sıcakkanlı bazıları biraz sıkılmış gibi işlerinden . Genel olarak yine de hizmetten memnun kaldık biz .

Siparişimizi verdiğimiz gibi ayranlarımız , domates söğüş ve roka masamıza geldi. İkramları bu kadar. Ayran ikram değil tabi.

Garson arkadaşa ne önerirsiniz diye sorduğumuzda, ben bir pide önerecek diye beklerken Dostaki isimli döneri önerdi. Aslında Dostaki bildiğimiz beytinin içine döner konulmuş hali. Beyti ,İskender gibi sosları olan kebapları seviyorsanız kaçırmayın derim. Çünkü döneri gayet lezzetli.Bu döner nasıl bir döner diye de gittim baktım kocaman şahane görünüyor :)Dost Pide adı olunca tabi pide yememek çok mantıklı olmazdı. Her zaman ilk tercihim Kuşbaşı kaşarlı pide olur. Çok güzeldi. Pide hamuru çıtır çıtır ve ince. Eti lezzetli ve harcı da yeteri kadar bol. Yani pide de kötü hiçbir şey yok. Kesinlikle tavsiye ediyorum.


Kıymalı Pide klasik bir pide olduğu için denemek istedim. Aynı pide hamuru tabi ki onunda lezzeti çok iyi fakat içi çok bol geldi bana fazla kıyma olması pidenin tadını bastırmış. Biraz daha az kıyma konulursa burası önemli biraz sadece çok azaltmak olmaz , bence daha lezzetli olur.


Dost Pide'de fiyatlar merak konusu. Çeşme klasik , ucuz bir yer değil. Bu da her mekanın fiyatlarına doğal olarak yansımış durumda. Dostaki Döner 27 tl, Kuşbaşı Kaşarlı 19 tl, Kıymalı 15 tl , Ayran 4 tl . Bana sorarsanız evet pideler , döner vs lezzetli fakat fiyatı bu kadar etmez. Daha uygun olmalı normal şartlarda. Ama işte o da Çeşme farkı diye düşünüyorum. Artık biliyorsunuz gerisi size kalmış. Afiyet olsun
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart