Doycam Pide

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
11.07.2017

Doycam Pide Ayrancı'da ara sokakta bulunan bir mekan. Belki çok duyulmamış olabilir ama civardakiler iyi biliyor bence. Girdiğimiz andan itibaren paket servis hiç durmadı neredeyse. Neyse biz Doycam Pideye baba sofrası etkinliği için gittik. Blogger arkadaşlarım Gurme Baba, Anadolu Guru ve Tuzsuz Baharatın davetiyle bu tatlı mekanı keşfettik.
Ufak bir esnaf lokantası diyebilirsiniz buraya. Sulu yemek de var ama asıl işimiz pide diyorlar. Şimdi bakıcaz hepsinin tadına. Öğle saatlerinde kalabalık daha fazla oluyormuş bilginize.


Günde 5 çeşit sulu yemek çıkıyor burada. Her gün mönü değişiyor tabi.

Ne yiyeceğimize hiç karışmadık tamamen mekanın sahibi aynı zamanda ustasına bıraktık her şeyi. O da gerçekten her şeye çok özendi. Masamızda eksik hiç bir şey bırakmadı.
Hemen 2 çeşit salata geldi masaya. Biri domates diğeri yeşillik salatası. Yeşillik salatası gerçekten beğendim. Diğeri fena değil.

Salataların yanına hemen şahane bir Mıhlama geldi. Süper ötesi bir şey zaten bu mıhlama. Burada da oldukça lezzetli.
Ve Fasülye turşu kavurması. E malum Karadeniz pidecisi burası, bunlar olmazsa olmaz.Bana ekşi geldi tadı ama zaten fasülye kavurması böyle olur. Ki arkadaşlarım çok beğendi kıvamı tam yerinde dediler.Mıhlamanın ve fasülyenin yanında gelen pideler de iyi.

Merakla pideleri beklerken karşımıza birden Akçaabat köfte geldi. Ama ne köfte nasıl lezzetli. Ankara'da henüz Akçaabat köftenin bu kadar iyisini yemedim söyleyim.Ve işte karşınızda şahane bir sunumla gelen pide şöleni :)
Bu tabağın içinde 4 çeşit pide var. Kapalı kıymalı pide, Doycam süper karışık pide, Etli yumurtalı pide, Kuşbaşılı pide ve lahmacun.
Hepsi birbirinden lezzetli özellikle hamurlar süper incecik çıtır çıtır. Sadece lahmacunu çok sevemedim ya da belki diğerlerinin yanında vasat kaldı bilmiyorum.
En çok kapalı kıymalıyı beğendim . Mükemmel ve bol bir iç malzeme ve çıtırık hamur.
İkinci en beğendim ise Etli yumurtalı. Şu ortada gördüğünüz yuvarlak olan . Kenarından pide koparıp o yumurtayı patlatmak efsane oldu. İçinde bolca kaşar ve kavurma et. Tam bir efsane.
Süper karışık pide de gerçekten süper karışık :) İçinde ne ararsan var hem kuşbaşı et hem pastırma, sucuk üstündede kaşar. Oldukça lezzetli.
Kuşbaşılı pide de güzel diğerlerine göre daha normal bir tat ama lezzetli.
Bence burada pide yemelisiniz :)

Yemek sonrası tatlı olarak meşhur Laz Böreği geldi. Baklavalık hazır yufkadan yapılmış çünkü ustamız yetişemiyormuş o da haklı tabi ama çok beğenmedim ben.Görüntüsü de çok iyi değil. Belki ilerde hamurunu kendi açmaya fırsat bulabilirse daha iyi olabilir.


Ve asıl sevdiğim tatlı tabi ki Fırın Sütlaç Hamsiköy :) Kıvamı tam yerinde ama bana şekeri birazcık fazla geldi. Yani çok az daha olsa sanki daha iyi olurdu.


Valla hem şahane bir etkinlik oldu hem de çok güzel doyduk. Öncelikle arkadaşlarıma bu nazik davetleri için teşekkür ediyorum çok keyifliydi :)
Fiyatlara gelirsek Kapalı kıymalı Pide 14 tl, Doycam Süper Karışık Pide 19 tl, Etli Pide yuvarlak 22 tl, Kuşbaşılı Pide 15,50 tl, Lahmacun 7 tl, Akçaabat Köfte 17 tl, Turşu Kavurma 10 tl, Mıhlama 10 tl, ayran 3 tl, Laz Böreği 6 tl, Hamsiköy Sütlacı 6 tl. Fiyatların ne kadar uygun olduğunu görüyorsunuz. Hele bir de lezzetle kıyaslayınca inanın çok uygun fiyatlar. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart