Ehlikeyf Plus

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
21.06.2018

Elimden geldiğince sahalara geri dönmeye çalışıyorum.Bu arada bana sürekli mesaj atan tüm takipçilerime de teşekkür ediyorum. Ama işte zorlu bir hamilelik süreci akabinde doğum, haliyle bunlar zor şeyler . Gezsekyeseği baya ihmal ettim malesef. İnşallah toparlıcaz :)
Doğum sonrası geldiğim ilk mekan Ehlikeyf Plus. 2 şubesi bulunan bu mekanın biz Çukurambar şubesini ziyaret ettik. Burada yeni bir mekan. En büyük özelliği ise bir nargile cafe olması. Tabi nargile cafede de en olmazsa olmaz özellik de mekanın büyük ve ferah olması. Çünkü başka türlü o nargile kokuları birbirine karışır ve pek çekilmez. Burası da maşallah yeterince büyük bir mekan. Oldukça da kalabalık. Mekanın çok fotosunu çekmedim zaten internet sitelerinde var bolca.
Bizimle ilgilenen garson pek iyiydi. Yemek seçmemize de yardımcı oldu. Sürekli ilgilendi pek boş bırakmadı yani bizi. Teşekkür ederiz.


Köri Soslu Tavuk uzun zamandır yemiyordum. Özlemişim açıkçası. Gerçi uzun zamandır zaten pek bir şey yemiyordum da neyse :)
Tabağım gördüğünüz üzere oldukça bol. Sosun kıvamı bu yemekte önemli , burada da baya iyi. Lezzeti yerinde. Etle riyi pişmiş . Tercihim tavuğun göğüs etinden değil de but etinden yapılması olurdu o ayrı ama geneli böyle yapılıyor o yüzden bir eleştirim yok. Sadece tabakta aynı anda pilav ve patates kızartması olması biraz saçma olmuş. Bence yanına inci dilimli bolca patates kızartması yeterli. Ya da sadece pilav. Yemek biraz ağır olduğu için ince dilimli patates tercih ederdim ben. Ama sonuç olarak ana yemeğim güzel, sevdim.
Diğer tatma fırsatı bulduğum yemek mantı. Açıkçası öyle bir ümidim yok mantı konusunda neden burası bir cafe ve burada anca sıradan bir mantı yiyebilirsiniz. Ama inanın beklediğimden çok iyi bir mantı geldi. Hem porsiyon büyük hem de mantının hamuru çok iyi. Böyle ağıza yapışmıyor kayıp gidiyor.Şaşırdım ve beğendim. Ha tabi ki bir mantıcı da mesela Konakbayda yediğiniz gibi bir mantı değil. Ama umduğumdan lezzetli. Umarım hep aynı şekilde yapılıyordur ve pişiriliyordur :)


Çay ve yanında falım :) Nargile de seviyorsanız keyifle için :)

Fiyatlara gelirsek Köri Soslu Tavuk 26,50 tl, Mantı 22,50 tl, Cola 7,50 tl, Fincan Çay 7 tl, Nargile 46 tl.
En gıcık olduğum şey içecek fiyatları, beni bilen bilir. Çok fazla alıyorsunuz ey işletmeler bu kadar olmamalı. Yemek fiyatlarını anlarım, evet burası Çukurambar eminim kiralar da yüksek ama itici oluyor bu içecek fiyatları. Bunun haricinde iyi bir mekan, yemekler de iyi. Afiyet olsun.
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart