Elmadağ

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
04.02.2017

Beklediğimden de iyi geldi Elmadağ bana. Bu kadar aktivitenin olduğunu bilmiyordum açıkçası. Ankaralılar için gerçekten çok iyi bir seçenek. Özellikle kaymayı sevenler için. Havası temiz manzarası güzel ve şehre çok uzak da değil.Ayda bir kez bile rahatlıkla gidilebilir.Gidiş yolu da öyle kötü değil. Yani benim için olumsuz hiç bir taraf olmadı.
Çok fazla işletme var hem yemek hem de kayak takımı, kızak, hoca vs için. Ama hepsi aynı fiyat. Yani birkaç yere sordum hep aynı.İsterseniz kayak yapın isterseniz bunu Snowboard ile yapın. Bunları beceremiyorsanız çok daha eğlenceli bir seçenek olan kızak ile kayın. Özellikle çocuklarınız varsa mutlaka götürün bu bembeyaz güzel karın tadını çıkarsınlar. Kayak öğrenmek için de küçük yaşlarda başlamak daha avantajlı oluyor ama en olmadı kızak çocuklar için de büyükler için de aşırı eğlenceli.
Fiyatlar da öyle Uludağlar, Kartalkayalar falan gibi değil. Bence gayet uygun. Gün boyu kızak kiralamak 5 tl. Snowboard gün boyu 50 tl, Kayak takımı saatlik 15 tl . Tabi kızak hariç pazarlık payı da var.
Açıkçası bence sadece dağ havası almaya bile gidilebilir.Dağda sucuk ekmek yemek bir ritüeldir. Tok olsanız bile yersiniz. Çünkü o kokulara dayanmak biraz zor. Aslında gerçekten böyle kalitesiz sucuklar bekliyordum ama gerçekten lezzetli. Beklediğimden çok iyiydi .
Köftesi de fena değil ama bence tercih sucuk olmalı, sucuk daha lezzetli. Yarım ekmek fiyatı 10 tl.
Mekanların içinde sobalar var. Soğuk havadan böyle sobanın sıcağı olan bir yere girince inanın müthiş oluyor. Yemeğin üzerine bir de sıcacık çay içtiniz mi işte en güzel keyiflerden biri :)
Afiyet olsun iyi gezmeler olsun :)


  • Elmadağ Mamak Ankara

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart