Emirgan Cafe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
21.08.2017

Bu sefer de Sarmısaklıda tost macerasına girmiş bulunmaktayız. Sonuçta koskoca Ayvalıkta her yerde kötü yapacak değiller ya ayvalık tostunu. Sarmısaklıda şöyle bir tur attık. Baya kalabalık bir yer ve baya şenlikli. Özellikle sahil kenarında bir sürü büfe var. bu büfelerde yok yok, pişmaniyeden tutun halka tatlısına kadar. Bu gezmenin sonucunda yine sahil kenarında gözümüze çarptı Emirgan Cafe. İçeriside baya dolu. Karnımızı burada doyuralım dedik. Oturduk bahçede bir masaya.

Klasik bir cafe, garsonları iyi çalışıyor. bizimle ilgilenen garsonda Ankaralıymış. Yazın buraya çalışmaya gelmiş. Ankara lezzetlerini az çok biliyor. Mönüden seçtiklerimiz onun tavsiyesi. Ne büyük ne küçük bir bahçesi var. Üstü kapalı ve üstten boncuklar sarkıtılmış çok hoşuma gitti.


Yine bir ayvalık tostu tadımı yaptık. (Tarihçesinden bir önceki yazımda bahsetmiştim) Sonuç yine iyi değil. Ekmekler lezzetli, malzemesi bol ama salam sosis berbat. Lezzetsiz yani tatsız. Tuz dök yine tat gelmiyor. Görüntü çok iyi ama tat fena. Olmamış yine hüsran yine hüsran. Güzelim ekmeklere yazık oluyor bence. Ama sonuçta seven var ne diyebilirim :(


İkincisi mönüde görüp dikkatimi çeken bir yemek. Gözlemeli Döner. Garson arkadaşta güzel olduğunu söyleyince tamam dedik yiyelim. Evet güzel sayılır. En azından değişik bir şey. Bildiğiniz gözlemenin içine bildiğiniz döneri dürüm yapmışlar. Tabi ne döner ne gözleme harikulade bir tata sahip ama yine de fena değil. Gözleme el açması olsaydı mesela baya iyi olabilirdi. Market yufkası kullandıkları için tadı çok iyi değil. Gerçi iyi bir yufka kullanıp yapsalardı da daha güzel olabilirdi. Döneri fena değil ama çok az koymuşlar. Salata ve soğanda konulmuş içine. Ama açıkçası fikri çok sevdim. Dediğim gibi yapılsa baya iyi bir yemek bu.Fiyatlara gelince Ayvalık Tostu 7,50 tl, Gözlemeli Döner 15 tl fiyatlar uygun. Afiyet olsun.


  • Küçükköy Mah. Sarımsaklı Blv. 10410 Ayvalık Balıkesir
  • 0266 324 22 15

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart