Etli Otlu Restaurant

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
11.02.2017

Çiçeği burnunda yepyeni bir mekan Etli Otlu. Çok büyük değil ama gayet şık, oldukça sakin. Biz akşam yemeği için tercih ettik kimse yoktu. Çoğunlukla öğle saatlerinde dolu oluyormuş. Genellikle çalışanlar öğle aralarında gelip dolduruyorlarmış mekanı. Ama bu işletme bence iyi bir tanıtım yapıp devam ederse emin olun saat farketmez her zaman dolu olabilecek kapasiteye sahip.
Mekanın alt katında tuvaletler ve mescit var. İkisi de birbirinden güzel, tuvaletler tertemiz.Park yeri sorunu da yok. Önü tamamen mekana ait.
Hemen girişte bir de salata bar var. Bu da bir yemek seçeneği. İsterseniz sadece mezelerlede karnınız doyurabilirsiniz. Özellikle rejimde olanlar için iyi bir seçenek.
İlk girişte olumsuz hiçbir eleştirim yok. Baya beğendim burayı.

Mekan, hizmet, servis, çalışanlar gayet iyi de gelelim yemeklere. Siparişimizi verdiğimiz gibi masamıza birkaç çeşit meze geldi. O bahsettiğim salata bardan bu mezeler. Belli günlük çünkü çok taze. Özellikle humusu ve patlıcanlıyı çok beğendim.

Koca bir tabak salata mezeleri tamamladı.Gayet başarılı.

Yanında gelen sıcacık ekmeklere extra bayıldım . Kesinlikle muhteşem.

İlk olarak tadına bakmak için lahmacun söyledik. İsteğimiz üzerine parçalara ayırarak getirdiler. Gerçekten başarılı bir lahmacun , hamurun ince olması benim için çok önemli. Tabi malzemenin bolluğu ve kalitesi de.Her şey tam olması gerektiği gibi. Bir de ayrıca sunum da çok başarılı. Tahta üzerinde yapılan servis göz boyuyor.


Lahmacun kebap vs ayransız olmaz bence. Ayran da gayet güzel.Asıl yemeklere gelirsek , dönerinin methini birazcık duymuştum,tadına bakmak istedim. İyi ki bakmışım çünkü lezzetli. Biraz daha yağlı olabilir ama etin tadı gerçekten iyi. Yine aynı şekilde sunum da başarılı.Diğer yemeğim ise Adana Kebap.Adana aslında bana sorarsanız zor bir kebap çeşidi. Çünkü baharatında çok ince bir çizgi var. Evet doğru Adana Kebap acı olmalı olmasa zaten Urfa Kebap olur. Ama acıdan kastımız baharatın yakması değil. Yani ağzınızdaki bütün tadı alıp götürmesi değil. O bildiğimiz acı biber tadını etle birlikte vermeli. O ayar kaçınca ben sevemiyorum Adanayı.Burada da biraz kaçmış o ayar biraz fazla acı geldi bana. Onun haricinde gerçekten iyi yapılmış bir kebap,tadı da güzel. Acısı bir tık az olsa daha da iyi olabilir tabi bu benim fikrim.Etli Otlu'da fiyatlara gelirsek Ankara Döneri 21 tl, Adana Kebap 19 tl, Lahmacun 7,50 tl, ayran 3 tl. Bence fiyatlar lezzete , hizmete servise göre gayet normal, hatta pekçok yere göre uygun bile sayılır. Her şeyiyle çok hoşuma gitti burası ayrıca bizi de çok güzel ağırladılar. Tekrar teşekkür ediyorum, sizlere de afiyet olsun :)


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart