Evla Urfalı

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.05.2017

Evla Urfalı daha önceden hiç duymadığım, bilmediğim, yoldan geçerken dikkatimi çekip de girdiğim bir mekan. Mekan gayet büyük içerisi oldukça ferah. Böyle olması beni içeri çeken etkenlerden bir tanesi.
Mekanın oldukça aydınlık olması da çok hoşuma gitti. Ayrıca tertemiz. Garsonlar gayet ilgili, servis de hızlı. Olumsuz hiçbir şey yok :)


Siparişimizi verdik. Bir sürü şey söyledik. Maksat ufak ufak tadına bakabilmek.
Hemen masaya ikramlar geldi. Salata ezme ve yoğurtlu. Bu üçü zaten pek çok yerde klasik ikramlar. Tatları fena değil.

İçli Köfteyi bu tarz mekanlarda mutlaka sorarlar ister misiniz diye. Çok sevdiğim bir ön yemektir içli köfte. Aslında bakmayın bence baya doyurucudur da. Buradaki içli köftenin tadı biraz ortalama geldi bana. Yani ne iyi ne kötü. Yenir mi tabii ki yenir ama özlenmez.


İlk siparişim kaşarlı sucuklu pide. Genelde tercih ettiğim bir seçenek değil bu pide ama niyeyse bugün canım bunu bir ayrı istedi. Hiç pişman olmadım çünkü iyiydi. Malzemesi oldukça bol. Pidenin hamuru lezzetli.


Lahmacunu çok övdüler. İnceliği yine malzeme bolluğu evet gayet iyi. Bir acılı bir acısız söyledim tadına bakayım diye. Ama bir eksiklik var öyle çok bayılmadım tadına. Ama seveni çok varmış. Damak tadıma uymadı da diyebiliriz tabii.


Asıl gelelim bugün yediklerim içinde en iyisine yani Mevlana Pideye. Pidenin hamuru tamam zaten iyi diğer pide gibi ama bu pidenin malzemesi de çok lezzetli. Kaşarlı kuşbaşılı olan pide malzeme bolluğundan geçilmiyor. Tadı çok iyi. Sonuç olarak beğendim.


Kuzu Çöp Şiş sıkıntısız bir yemek gibi görünse de aslında öyle değildir. Et bir güzel pişmesin o et çok sert bir hal alır, lastik gibi olur. Burada güzel pişmiş baya lezzetli. Ayrıca porsiyonda çok bol. Doyurucu.


Son yemeğim Beyti. Malesef sevmedim. Çünkü benim beytiyi sevmem için beytinin içindeki kebabın çok güzel olması gerek. O da açıkçası biraz sıradandı. Yani çok daha iyi kebaplar yediğim için belki de çok memnun etmedi beni.


Gelelim fiyatlara Sucuklu Kaşarlı pide 18 tl, Lahmacun 8 tl, Mevlana Pide 21 tl, Çöp Şiş 28 tl, Beyti 24 tl, İçli Köfte 6 tl, ayran 3 tl, cola 3,75 tl, su 2 tl.
Fiyatlar bana normal geldi. Porsiyonlar büyük o yüzden de fiyatları çok bulmadım. Genel olarak iyi bir mekan, afiyet olsun.


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart