Fırın Pide

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
29.07.2016

Bir öğle arası yemeğinde Fırın Pideyi keşfettik. Adını çok duymamış olmama rağmen bana iyiki gitmişim dedirten bir yer oldu.Mekan çok büyük değil ama sıkışık da değil. Olabildiğince ferah. Bahçesi güzel. Garsonların biraz daha özverili olmasını tercih ederim . Bazılarında biraz boşvermişlik var gibi. Ama genel olarak güzel bir mekan , açıkçası sevdim.

Siparişimizi verdikten hemen sonra masamıza salatamız, yanında ezme ve çiğköfteyle birlikte geldi.Ezmesini beğenmedim. Çiğköfte sıradan , salatası iyi.

Adı üstünde burası pideci, menüde başka seçenekler de var fakat tabi ki pidenin tadına bakmak istedim.
Kuşbaşı Kaşarlı Pide, görüntüsü mükemmel, aç olmayanı bile acıktıracak kadar iştah kabartıyor.Hamuru çok lezzetli, çıtır çıtır.Malzemesi gayet bol ve hepsi tam kararında. Öyle domates biber fazlalığı yok. İçerdeki malzemenin tamamının tadını alıyorsunuz. Üzerindeki kaşar da güzel ayarlanmış. Etin tadını bastırmıyor. et de lezzetli. Tek kelime ile çok beğendim. Gerçekten adının hakkını vermiş Fırın Pide. Çok lezzetli pideler var burada.

Bir de sade Kaşarlı Pidesine bakalım istedim. Aynı şahane hamur aynı şahane lezzet. Kaşarı bol tadı yerinde. Ayrıca porsiyonlar da büyük. Çok doyurucu. Hatta hepsini yemek bir bayan için zor bile olabilir. Siz en iyisi baya bir aç gidin bu mekana :)

Gelelim Fırın Pide'de fiyatlara Kuşbaşı Kaşarlı Pide 15,50 tl, Kaşarlı Pide 12 tl . Bu kadar büyük porsiyonlara ve bu lezzete bence uygun . Tavsiye edilir. Afiyet olsun.

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart