Fırıncı Orhan

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.05.2014

Fırıncı Orhan çok tanınmış bir mekan.Ve iddialı da bir mekan. Çukurambarda kocaman bir restaurant kısmı var. Yan tarafı da şarküteri kısmı. Evinize götürmek için de birçok şey satın alabiliyorsunuz. Ekmeklerini pohaçalarını vs kendileri üretiyorlar.Gayet de başarılı.İçeri girdiğiniz de güzel bir karşılama var.Garsonlar güleryüzlü, ilgili . Mekan kalabalık, içerisinin baya dolu olması sevilen bir yer olduğunu düşündürüyor.İlk etapta olumsuz bir şey yok.

Fırıncı Orhan kahvaltı konusunda çok iddialı bir yer. Açıkçası birçok kişiden de duyduğum bir mekan burası .Beklentimiz maksimum yani.Kahvaltı siparişimizi verdik. Ortaya Klasik kahvaltı tabağı söyledik.Peynir çeşitlerini beğendim.Taze ve lezzetli. Yöresel zeytinler yazılmış menüde, çok öyle yöresel bir zeytin görmedim sadece Antakya zeytini diye bildiğim zeytin vardı farklı olarak,ayrıca siyah zeytin yoktu.2 çeşit reçel var, özellikle kayısı reçeli çok lezzetli.Kayısı olduğunu da çok anlamadım ben ama garson arkadaşa sorduğumuzda o söyledi. Beklentimin yüksek olması belki de bu kahvaltı tabağından tam anlamıyla memnun olmamı sağlamadı. Sonuçta eksikti bence. Daha fazla çeşit olabilirdi.Hiç beğenmedim diyemem ama çok da mutlu olamadım.


Kendi ürettikleri ekmekleri çok lezzetli. Özellikle zeytinli olanı.

Kahvaltı tabağımızın içinde sahanda yumurta ve menemen seçeneğinden menemeni tercih ettik. Kötü bir menemendi. Çok özensizdi tadı bile yoktu diyebilirim.

Kahvaltı tabağı harici söylediğimiz Kıymalı Karaköy böreğimizde masamızda. İşte bu gerçekten lezzetli. Ne çok yağlı ne de yağsız bir börek. Çok beğendim.


Ekstradan kaşarlı sucuklu omlet de istedik.İçindeki sucuğu lezzetliydi farklı bir sucuktu ,kasap sucuğu gibi geldi bana. Beğendim fakat omlet birazcık daha pişseydi daha güzel olurdu.

Ve Fırıncı Orhan'da fiyatlar kısmına gelmeden önce,bilmeniz gereken şeyler var. İlk olarak kahvaltı tabağında her yerde olduğu gibi burada çay sınırsız değil. Sadece 1 bardak çay kahvaltı tabağına dahil. Yani o kadar para veriyorsunuz birçok şeye bir de çaya da ödüyorsunuz. Ayrıca ilk girişteki ilgi alaka sonradan yok oldu. Muhtemelen içerisi çok yoğunlaştığı için. Fakat madem buranın bir adı var madem hizmet çok iyi diye bir iddia var ortada ,bu kadar eleman siparişlere yetişemiyorsa fazladan eleman çalışmalı. Ben Fırıncı Orhan'a geldiysem aşağı yukarı ödeyeceğim miktarı bilirim.Madem bu kadar bir hesap ödüyorum o zaman karşılığındaki hizmetin de mükemmel olmasını beklerim.Keyif almak isterim.Yoksa herhangi bir simitçiye de gidebilirim kahvaltı için. Bu yüzden kahvaltı yaparken 15 dk çay gelmesi için bekletilmek hoş olmaz.Hesap, istedikten 15 dk sonra geliyorsa hoş olmaz.Açıkçası hizmetten hiç memnun kalmadık. Bu hizmette fiyatlara gelirsek, Klasik Kahvaltı Tabağı 19,50 tl , Karışık Omlet 9,50 tl , Karaköy Böreği 6,50 tl , çay 2,50 tl. Yani şu çaydan 2,50 tl alsan ne almasan ne. Böyle mekanlarda inanılmaz iğreti duruyor.Umarım dikkate alırlar , çünkü bu mekana daha iyi bir hizmet yakışır.Paket servis seçeneği de var bilginiz olsun. Afiyet olsun.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  15.05.2014 Alp

  Fırıncı Orhan koca bir hayal kırıklığı açıkcası çukur ambara gidipte böyle 15 dk da hesap gelen 2 saat oturup sipariş vermeye çabalamanıza rağmen üç çay içebildiğiniz bir mekanda oturmaya gerek yok. Normalden daha çok para veriyorsam hizmetinde normalin üstünde olmasını isterim, ki haklıyım.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  19.05.2014 Arda

  Açıkçası Fırıncı Orhan beni dekimi zaman hayal kırıklığına uğratıyor,ödediğimiz hesaba göre aldığımız hizmet yetersiz.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  10.07.2014 Yeşim Albayrak

  Gezsek yesek çukurambarda burayı çok övdüler bende gittim biz ana yemeklerde yedik ama ne övüldüğü gibi bir yer nede övüldüğü kadar lezzetli yemekleri var. Birde yoğun zamanalra denk gelirseniz kimse sizinle ilgilenmiyor o yüzden madem çok para veriyoruz ozaman çok ilgi ve çok çok kalite beklerim fırıncı orhan bu konuda sınıfta kalmış bir yer.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  10.07.2014 Gezsek Yesek

  Yeşim,ana yemek deneyip paylaşıcam burada mutlaka ,pek umudum yok ama görelim bizde ,belki haksız çıkarız bu sefer.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  25.08.2014 sevgi yalçın

  Çok pahalı özellikle çaydan para alınması çok ilginç

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart