Food Mood Cafe

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
17.08.2017

Didimde sadece bir gün kalmayı planladık. O yüzden bugün akşam yemeği için tek günümüz. İyi bir yer olmasını istedim tabi biraz esnafa sorduk, biraz Foursquareden araştırdık. Bu arada ben bu konuda Foursquare baya güvenirim. Genelde hep doğru yorumlar oluyor. Food Mood karşımıza bu şekilde çıktı. Didimde merkezde çarşı içinde güzel bir konumda bulunan bir mekan. Yeteri kadar büyük bence. Ve masalar neredeyse tamamen dolu. Bizde dışarıda bir masaya oturduk.

Didim'de bir Ankaralı olarak hiç yabancılık çekmedim. Çünkü karşılaştığınız 3 kişiden biri Ankaralı :) Bu mekanda çalışanlardan da var Ankaralı :)

Hizmet çok iyi başta bunu söyleyim hemen yanımıza geldi bir garson ilgilendi, yemekler konusunda hem bilgi hem de tavsiye verdi. Bizi bu mekanla ilgili en çok cezbeden kendi çiftlikleri olması. Etler ve sebzelerin çoğu kendi çiftliklerinden geliyor. Zaten eti yiyince hemen tadının farkını anlayacaksınız, doğal ortamda yetişmiş hayvanlardan alındığını hissedeceksiniz dediler. Tereyağını da Bursa'da getirtiyorlar.

1989'dan beri hizmette olan bu mekan 2014'de isim değişikliği yapmış önceden ismi Gülpembeymiş. 24 saat açık olan bir mekan burası. Ama sadece yazın, maalesef kışın kapalıymış.
Döner mutlaka yiyin dedikleri için ilk siparişim döner. O da işte karşınızda.

Servis Döner çok iyi bir sunumla önüme geldi. Görüntüsü ve kokusu bile beni cezbetti. Etin lezzeti baya iyi. Hele ki tatil beldelerinde hep sıradan dönerler etler burgerler falan yediğim için burada bu kadar lezzetli et beni baya şaşırttı. Çok da mutlu etti ya şöyle doya doya lezzetli bir yemek yedim resmen. Bir Ankaralı olarak bu döner iyi diyorum o kadar :)Diğer yemeğim yine tavsiye üzerine burger. Burger görüntüsü bile dolu dolu. Zaten servislerinin hepsini bambular üzerinde yapmalarını da çok şık buldum. Dışardan baktığınızda böyle hareketler belki beklemezsiniz bu mekandan ama gerçekten adamlar işlerini iyi yapıyor.
Öyle sıradan bir burger değil bu öyle marketten alınma falan değil. E adamların hayvan yetiştirdiği kendi çiftlikleri var değil mi burgerlerini de güzel yaparlar. Lezzetli homemade bir burger bu, içi dolu, tabak dolu. Köftenin baharat oranı, içinin sululuğu iyi. Bir burgerden ne bekliyorsanız bunda var. Tavsiye edilir.Yine etlerini çok övdükleri için pizza tercih ettik. Pizza porsiyon olarak büyük. Bir insanı rahatça doyurur bir bayan için fazla bile. Hamuru lezzetli ne ince ne kalın tam orta. Malzemesi bol, ve malzeme kalitesi iyi. Sevdim.


Yemeğimin haricinde tadına bakmam için bana limonata ikram ettiler. Ev yapımı tamamen doğal bu limonata, çünkü limonlar da kendi çiftliklerinden geliyor. Gerçekten uzun zamandır bu kadar iyisini içmemiştim.


Son olarak Kanat Izgara. Yine lezzetli et ve güzel sunum. Güzel pişmiş tavuklar. Tercihiniz beyaz etse bunu deneyin.Fiyatlara gelirsek Servis döner 22 tl, Kasap Burger 19 tl, Karışık Pizza 14 tl, Kanat Izgara 19 tl, Ayran 2 tl, cola 4 tl, su 2 tl. Bence fiyatlar normal çünkü lezzet iyi. Didimdeyseniz bu mekana gelin ve bu yazdıklarımın hepsinden gönül rahatlığıyla yiyin. Afiyet olsun


Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart