Garagız Canlı Alabalık&Et Izgara İFTAR

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
19.06.2016

Bu sene iftarda adını daha önce hiç duymadığım, mekanın yerini dahi bilmediğim Garagız Restaurantı seçtik. Mekanın konumu , yeri iyi. Çünkü kocaman bir açık alanı var, yeşiller içinde gayet serin , ferah. Masalar dibdibe değil. İftar sebebiyle baya da bir kalabalıktı. Hiç boş masa yoktu diyebilirim.
İftar zamanı kendimi önceden hazırlarım aslında yemeğin iyi olmayacağına, özellikle de soğuk olacağına. Bu yüzden de pek tercih etmiyorum açıkçası. Burayı da merakla bekliyorum.Mekana rezervasyon yapılarak gidildiği için biz gittiğimizde masamız kurulmuştu zaten. Ramazan sebebiyle iftariyelikler masada yerini almış. Öyle çok içaçıcı , göz doyurucu bir iftariyelik yok. Birkaç zeytin, hurma , peynir, helva, domates ve kuru kayısı. Sunum dolayısıyla da göze çok hitap etmedi açıkçası.Ve iftar sonrası için de meyve tabağı bulunuyor. Karpuzu beğendim :)

Pide olmazsa olmaz tabi ki.

Salatasını malesef hiç beğenmedim. Yeşillikler iyi süzülmemiş su içinde , su bu kadar çok olunca yağı limonu zaten anlaşılmıyor. Gelişi güzel doğranmış , yemesi zor.

Çorba sanırım Mercimek Çorbası ama içine malzemeyi biraz koymayı unutmuş gibiler. Ağırlıklı olarak sudan oluşan çorba baya lezzetsiz. Ama çok şükür sıcaktı. İçine tuz karabiber ve pulbiber takviyesi yapın derim.

Gelelim Anayemeğe.Birkaç fix menü çeşidinden ben balık olanı tercih ettim. Malum mekanın adında balık ismi geçiyor. İyidir diye düşünerek Levrek söyledim. Kötü diyemem. Birkere çok şaşırarak söylüyorum ki balık sıcak geldi. Hem de gerçekten yeni pişmiş gibiydi. Bu açıdan sevdim. Biraz fazla pişmiş , biraz derisi yanmış, ve biraz yağsızdı. O yüzden çok keyif alamadım yani çok lezzetli gelemedi. Ama kötü bir yemek de olmadı bunu da söylemek gerek.

Bu yemeğin üstüne tatlımız burma kadayıf. Gayet şekerli bir tanesi bile tamamen yenilemeyecek kadar hem de. Yemek sonu semaver çay istemiştik ama onu da beğenmedim.

Şimdi gelelim Garagız'da iftar menüleri ne kadar. Birkaç çeşit içinde tercihinizi zevkinize göre yapabilirsiniz. Tam ayrıntı vermesi açısından bu menünün fotoğrafını sizinle paylaşıyorum. Afiyet olsun.
 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  23.06.2016 salih

  mekan normalde çok güzel ama iftarlarda her mekan gibi buda tam tadını vermemiştir.

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  02.07.2017 Mustafa

  Hiç beğenmedik karagız ı, hizmet sıfır, hitap şekli sıfır, kahvaltı sıfır... Boş yerine para ödedik çıktık, daha da gitmeyiz artık

 • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
  03.07.2017 Gezsek Yesek

  Haklısın Mustafa benim de bir daha tercih edeceğim bir mekan değil.

 • Anadolu Bulvarı 1368. cad. No:123 İvedik Yenimahalle Ankara
 • 0312 395 65 47

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart