Göksel Tantuni

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
13.06.2013

Mersin'in en meşhur tantunicilerinden biri Göksel Tantuni. 4tane şubesi var. Gece geç vakitte gittik ama yine de baya doluydu. Çalışanları çok ilgiliydi. Ve en güzeli de servisi inanılmaz hızlıydı. Siparişimizin gelmesi 5 dk sürdü sürmedi. Bu konuda takdir ettiğimi söyleyebilirim.Mersine'e kadar gitmişken tantuni yemeden gelmek olmazdı. Tabi ordaki tanıdıklardan aldığımız tavsiye üzerine Göksel Tantuniyi tercih ettik. Sadece kırmızı etli tantuni yapıyorlar . Yani başka seçeneğiniz yok. Zaten bence gerek de yok . Okadar lezzetliydi. Yanında kocaman bir tabak salata geldi. Yeşillik salatası çok taze ve lezizdi. Ayrıca yine kocaman bir tabak taze yeşil biber, ve acı biber turşusu vardı. Mersinliler gerçekten acıyı çok seviyorlar galiba çünkü o biberlerin acısı herkesin yiyebileceği türden değil. Ama bu tarz bol bol ikramları çok klas bir hareket. Porsiyonları da çok bol. fazlasıyla doyurucu. Ve ayrıca tebrik ettiğim başka bir şey markalaşmaya başlamışlar . Ayranlarının üstüne bile kendi markalarını yapıştırmışlar .

Bu kadar meşhur olmayı haketmiş Göksel Tantuni. Fiyatlar başka tantunicilere göre birazcık daha fazla ama hak ediyor.Tantuni porsiyon (2 dürüm) 12 tl , ayran 2 tl. Deneyin derim ;) Afiyet olsun .
Beklerken aslında kısa bir süre olmasına rağmen tantuniyi yapılırken görmek istedim. Zaten bu işin de şeffaf olması iyi, ne şartlarda bir tantuni yediğinizi biliyorsunuz.
Görüntü çok iyi, insanı aç değilse bile acıktırır öyle iyi :)


Siparişimiz alındıktan hemen sonra ortaya salata , turşu, yeşillikler ayrıca domates söğüş geldi. Gerçekten hepsi birbirinden iyi. O acı biber turşusu tantuninin yanına çok yakışıyor. Tabi az az yemek lazım çünkü ciddi acı . Bir de roka da çok yakıştı tantuniye .

Yanında içilebilecek en iyi içecek bence ayran. Hele bir de yayık ayransa daha da güzel. Burada da çok lezzetliydi ayranı.


Ve siparişlerimiz geldi. Sadece Et Tantuni seçeneğiniz var. Ama lavaş veya ekmek arası yani somun deniliyor olmak üzere 2 seçeneğiniz var. İkisinin de tadına baktım. Lavaşı gayet lezzetli , ama porsiyon çok küçük yani 1 tane ile doyma ihtimaliniz yok. Mutlaka ikinciyi yersiniz. Tadı tuzu malzemenin bolluğu gayet iyi.


Diğer seçeneğim Ekmek Arası Tantuni de çok lezzetli ve tabi ki daha doyurucu. 1 tane ile doyma ihtimali lavaşa göre daha fazla.
Mersin'deki Göksel Tantuni ile kıyaslarsak tabi ki oradaki çok daha lezzetli , nedenini bilmiyorum ama öyle. Burada şubesinde de , Ankara'ya göre birçok tantuniciden daha iyi . Yani şöyle söyleyim bir daha tantuni yemek istesem geleceğim yer şuan için burası olur.Göksel Tantunide fiyatlara gelirsek, Lavaş Tantuni 9 tl , Somun Tantuni 10 tl , Yayık Ayran 3 tl . Lavaşı çok küçük olduğu için bence fiyatı fazla. Somun için fiyat normal. Mersin'de de fiyatlar buradakine kıyasla 2 tl daha az.
Ayrıca mekanın vale hizmeti de bulunmaktadır.Afiyet olsun.
  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    02.07.2013 Buğra

    Yaprak tantuniyede uğrayın mutlaka orasıda çok güzel tantuni yapıyor ve göksel kadar meşhurdur.

  • Gezsek Yesek | Keşke hesabı hiç ödemesek
    03.07.2013 Gezsekyesek

    Buğra , orayı da duydum , bir dahakine sıra oranın ozaman 😊

Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart