Gönülhan Otel

Gezsek Yesek tarafından eklenmiştir.
18-21.08.2017

İşte benim en sevdiğim tatil lokasyonu Alaçatı. İnanın ben aşığım buraya. O kadar çok seviyorum ki. Neden diye sorarsanız çok basit, burada benim için her şey var. Güzel bir deniz, esintili bir hava bu yüzden asla bunaltmıyor. İyi yemekler, iyi mekanlar, güzel eğlence yerleri, biraz kalabalık olsada güzel bir çarşı, her ne kadar henüz yapamasamda sörf okulları işte bunlar var ve benim için evet tatilde aradığım şeyler. Hele o güzel esintisi yok mu o paha biçilmez.Çok şahane bir havası var buranın net. Çok kalabalık oluyor o zaman huzurlu olmaz sakin olmaz derseniz ona da cevabım var. Kendinize güzel bir butik otel seçip huzuru da orada bulursunuz. Aynı benim bu sene yaptığım gibi. Gönülhan Otel içeri girdiğim anda huzur verdi bana, içimi mutlulukla doldurdu. Sakin tertemiz tabi ki ferah aydınlık bence oldukça güzel bir otel burası. Gerçi bence buradaki butik otellerin birçoğu aynı. Hepsinde aynı huzur aynı düzen var. Gerçekten hepsi çok iyi görünüyorlar.

Gönülhan Otel çok büyük bir otel değil yapı hep 2 katlı. Ortada büyük bir bahçe ve bahçe içerisinde havuz var. Havuzu yeteri kadar büyük ve tertemiz berrak bir suyu var. Güzel kaliteli şezlonglar ve şemsiyeler kullanılmış. Özellikle şemsiyeler baya iyi çünkü kocamanlar benim gibi güneşin altında durmayı sevmeyenler için büyük bir artı.

Ama bir eleştirim var, hem de beni baya bir rahatsız eden. Otelin ücretinin ilk gününü biz rezervasyonu yaptırdığımızda kartımızdan çekmişlerdi. Kalanını otele giriş yapınca çekeceklerdi. Biz giriş yaptığımızda elektrikler kesik olduğu için çekim yapamadılar ama zaten sorun yok çünkü ilk günün ücretini zaten almışlardı. Sonra biz odaya yerleştik hazırlandık denize gitmek için çıktık. Çıkarken vakit kaybetmemek için açıkçası ben dönüşte ödemenin geri kalanını yapalım dedim. Resepsiyondaki genç bayan (İlayda hanım) yalnız ödemeyi baştan almam lazım diyerek ters bir cevap verdi. Peki dedim verdim. Ama ne kadar şık olmayan bir davranış bu. Zaten ilk gün ödenmiş, ödenmemiş bile olsa biz oradayız kaçmıyoruz. Sen sana gelen müşteriyi bu tarz bir şey için neden iğreti edersin ki. Biraz esnek olmak lazım bu konularda. Ve bu bayan başka konularda da hep böyle bir tutuk ve saçma hareketler sergiledi orada kaldığım süre boyunca ve beni rahatsız etti. Kahvaltı salonunda kahvaltının fotoğrafını çekemeyeceğimi söyledi. Neden hiç anlamadım. Sonuçta ben sosyal medya hesaplarımdan bunu paylaşarak hiçbir beklentim olmadan sizin lehinize bir şey yapmış oluyorum ama ellerin tersiyle ittiler. Valla otelin sahibi kim bilmiyorum ama bu durumlara müdahele etmesi gerek. Çünkü ben oteli çok beğendim ve kısmen memnun kaldım ama sırf bu tarz bir davranışla karşılaştığım için tekrar gelmeyi şuan için düşünmüyorum.
Wi-fi da sorunlu. Hem çok az çekiyor hem de ikinci günden sonra hiç bağlanamadık sürekli şifre isteyip kabul etmiyor şifre doğru değil diyor. Bazen bir baktık ki gece wi-fi yı kapatıyorlar. Kapatmak ne saçma değil mi, otel özelliklerinde sürekli var deniliyor ama.Bizim odamız teras kat odası standart oda diye geçiyor yani girişteki 2 katlı yapıların üst katı. Zaten yapı Alaçatı'nın taş ev yapısı.Açık alandan geçerek odanıza geçiyorsunuz ve odanızın kapısını açtığınızda manzaranız direk havuz ve bu süper. Kapının önüne bir masa ve 2 sandalye konulmuş isterseniz balkon gibi de kullanabilirsiniz. Ve yine kapının önündeki demirlere küçük bir çamaşır askılığı asılmış. Yani anlayacağınız bu ufak tefek ayrıntılar hep düşünülmüş.

Odamıza girdik bence yeteri kadar büyük. Rahatça sığdık. Beyaz taştan duvarlar, (Alaçatı evleri) rahat bir yatak, tertemiz bir oda. Banyosu da güzel. Yalnız burada da bir eleştirim var. Oda her gün temizlenmedi, ki ben temizlenmesi gerektiğini söylemiştim bir kere baştan, meğersem her gün söylemem gerekiyormuş bu hoşuma gitmedi. Kapının arkasına asacağımız kartlardan da yok. Bence bu eksiklik.Kahvaltı salonu hemen havuzun yanında. Küçük bir salon ama yeterli. Kahvaltı açık büfe. Çok tatlı bir bayan her gün değişik bir hamurişi yapıyor. Ama çeşit çok yok. Açıkçası biraz yetersiz bir kahvaltısı var. Ve her şey öyle bol bol değil. O hamurişlerinden mesela herkese bir tane veriyorlar. İzin vermedikleri için fotoğrafını yayınlamıyorum.

Bunlarda açık büfeden seçip benim kendime hazırladığım kahvaltılar. Pişi güzeldi.


Bir de akşam 5 çayı saati var. Güzel bir uygulama. Akşam üstü çay demleniyor bir de yanına tek çeşit bir kurabiye yapılıyor. İsterseniz çayla birlikte güzel bir kurabiye yiyebilirsiniz.Gönülhan Oteli beğendim fakat dediğim gibi eksiklikler var. Bunlar tamamlanır değişirse, çalışanlar biraz da esnek olursa kesinlikle çok daha güzel bir yer olur burası. Mesela orada görevli bir beyfendi (bizim amca diyebileceğimiz yaşlarda, adını bilmiyorum malesef), belki otelin işletmecisidir bilemiyorum, her konuda çok ilgili, çok hoşgörülü ve çok nazik bir beydi. Ona özellikle teşekkür ediyorum.
Fiyat bilgisi ay ay hatta bazen gün gün bile değişebildiği için paylaşmıyorum. Ne çok pahalı ne de çok ucuz bir otel bu kadar söyleyebilirim. İyi gezmeler :)
Fiyat Listesi

Bıraktığım Kart